Atrakcje w Poznaniu

Poznań leży nad wielką Wartą i jest historyczną stolicą Wielkopolski. Jest to piąte największe polskie miasto i jedno z najważniejszych polskich miast. Z racji tego nie może narzekać na brak turystów, którzy ściągają do tego pięknego miasta z całej Polski. Poznań z racji swojej bogatej i długiej historii, oferuje zwiedzającym szereg zabytków i lokalnych atrakcji. Przyjrzyjmy się jakie są atrakcje w Poznaniu.

Poznań to przede wszystkim stolica rogali marcińskich lub inaczej świętomarcińskich. Jest to rogal z nadzieniem z białego maku przygotowywany z okazji Dnia Świętego Marcina, czyli 11 listopada. Główną atrakcją turystyczną jest bajkowa Starówka, gdzie można zobaczyć słynne poznańskie koziołki na wieży ratusza. Dodatkowo można zobaczyć zamki: Cesarski i Królewski. Kluczowym elementem krajobrazu Poznania jest również Ostrów Tumski, gdzie znajdziemy piękną katedrę i odetchniemy od zgiełku rynku. Wielu historyków uważa, że to właśnie na Ostrowie Tumskim zaczęło się Państwo Polskie i nasza państwowość – może się nad tym zadumać stojąc nad grobowcem Mieszka I i Bolesława Chrobrego.

Jeśli chodzi o atrakcje w Poznaniu, to jest taka kluczowa dla fanów piłki nożnej – stadion Lecha Poznań, czyli INEA Stadion. Niepowtarzalna atmosfera jednego z największych polskich stadionów, na którym rozgrywały się mecze Euro 2012.

Dodatkowe, ciekawe atrakcje w Poznaniu to jezioro maltańskie, palmiarnia, Brama Poznania, poznańskie zoo, ogród botaniczny, Muzeum Narodowe w Poznaniu, park Sołacki i wiele innych. Zapraszamy do poznania Poznania!

Czytaj: Atrakcje Poznań

One comment Add yours

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *