sprawdzanie kto dzwonił

Jak sprawdzić kto dzwonił na nasz numer komórki?

Obecnie praktycznie w ogóle nie rozstajemy się ze swoimi telefonami. Chodzimy z nimi wszędzie, nawet śpimy, bo przecież w każdej chwili ktoś może zadzwonić. Na pewno z jednej strony jest to wygodne, bo przecież stale jesteśmy w kontakcie z innymi ludźmi, z drugiej jednak strony jest to pewne przekleństwo, bo stawia nas to w pozycji niewolnika. Niektórzy na przykład nie mogą nawet wyłączyć telefonu, bo zawsze może do nich ktoś zadzwonić z pracy i kazać się stawić, gdy akurat wypadnie coś pilnego.

W każdym razie, nierzadko następuje taka sytuacja, że z zaskoczenia dzwoni nasz telefon, my już chcemy odbierać, bo na przykład czekamy na coś ważnego, patrzymy, a tutaj wyświetla się numer, którego w ogóle nie znamy. Owszem, jest taka możliwość, że dzwoni jakiś nowy klient, albo osoba z ogłoszenia, które zamieściliśmy, ale równie dobrze może to być przecież jakiś automat, bzdurne ankiety, niepotrzebne oferty reklamowe albo zaproszenia na jakieś oszukańcze pokazy garnków czy dywanów, które mają za zadanie od nas wyciągnąć pieniądze.

Jak możemy się dowiedzieć, kto chce się z nami kontaktować, czyli po prostu jakj sprawdzić kto dzwonił? Najprościej jest wpisać numer w wyszukiwarkę internetową, a przy odrobinie szczęścia będzie tam widniała informacja, kto jest jego właścicielem. Przykładowo, jeżeli numer używany jest do ofert reklamowych, to na pewno znalazł się już niejeden użytkownik, który taką informację zamieścił w sieci, po to, by pozostałe osoby wiedziały, że nie warto takiego połączenia odbierać.

Więcej: phone number lookup

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*