Własny ciągnik

Wiele osób,tak samo z resztą jak ja chciałoby przenieść się na wieś, mieć własny ciągnik i jeść to, co samemu wyhodowało. Wiedzielibyśmy wtedy, że wszystko jest zdrowe, smaczne i nic nam nie zaszkodzi.

Oczywiście dla większości z nas – miastowych są to tylko marzenia, których i tak nie spełnimy. Prawdopodobnie większości z nas nie stać nawet na części do zetora, nie mówiąc już o pozostałych wydatkach związanych z przeprowadzką na wieś.

Mimo wszystko nawet brak funduszy nie powinien zaraz oznaczać rezygnacji z własnych marzeń. Czym w końcu byłyby te marzenia, gdybyśmy nie chcieli ich realizować tylko dlatego, ze chwilowo podrożały części do ursusa a nasze wynagrodzenie pozostało niezmiennie niskie?

Wyjazd na wieś jest możliwy, w niektórych rejonach kraju ziemia rolna wcale nie jest tak droga jak mogłoby się nam wydawać. Mimo wszystko musimy pamiętać, że ziemia to nie wszystko. W końcu nie jedziemy na wieś, aby postawić tam piękny, wielki dom i cieszyć się porannym ćwierkaniem ptaszków. Zwykle chcemy coś hodować, a jeżeli tak to w pierwszej kolejności powinniśmy odwiedzić sklep rolniczy. W takim miejscu możemy dowiedzieć się jakie są ceny na części zamienne do naszych ciągników, poznać ceny nasion… A jeżeli dobrze trafimy to w luźnej rozmowie możemy też dowiedzieć się bardzo wiele o życiu codziennym rolnika. W końcu nie ma sensu się oszukiwać, ludzie, którzy żyją na wsi całe życie doskonale wiedzą również o wszystkich niedogodnościach związanych z opuszczeniem wielkiego miasta. My nie mamy tyle szczęścia.

Autor:części do zetora

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*