Aparaty ortodontyczne stałe – rodzaje i ceny

Jakie rodzaje aparatów ortodontycznych stałych używane są przez ortodontów na Śląsku? Jakie są ich ceny?

Aparat ortodontyczny metalowy

W dziedzinie jak ortodoncja Mysłowice, Katowice, Sosnowiec i inne miasta na Śląsku prezentują oferty wielu gabinetów. W praktycznie każdym z nich można założyć metalowy aparat stały.

Stałe aparaty metalowe składają się z metalowych zamków. Umieszczane w nich druciki mogą być mocowane gumkami – ligaturami albo mogą mieć zatrzaski jak w systemie Damon.

Osobom wybierającym metalowe aparaty stałe Katowice zapewniają ceny na poziomie od 1700 do 2500 zł za jeden łuk.

Aparaty ortodontyczne estetyczne: porcelanowe i kryształowe

Osoby, które chciałyby, aby aparat na zęby nie rzucał się w oczy, mogą zdecydować się na aparaty estetyczne, nazywane także kosmetycznymi. Zaliczają się do nich dwa typy aparatów – porcelanowe i kryształowe.

Gdy poszukiwany jest zakładający aparaty estetyczne specjalista ortodonta Mysłowice i inne śląskie miasta także zapewniają do nich pełny dostęp.

Aparat stały kosmetyczny z porcelanowymi zamkami to koszt od 2300 do nawet 3000 zł za łuk. Z kolei na kryształowe aparaty stałe Chorzów i inne śląskie miasta mają ceny od 2500 złotych do nawet 3500 złotych za łuk.

Aparat ortodontyczny lingwalny

Do kategorii aparatów stałych zaliczają się także aparaty lingwalne – mocowane od wewnętrznej strony łuku zębowego. Są one projektowane na zamówienie, a ich cena zaczyna się od 5000 zł za łuk.

Leczenie aparatami stałymi – ortodoncja Sosnowiec, Katowice, Chorzów, Mysłowice – cenniki aparatów dostępne są na stronach gabinetów ortodontycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *