3 proste rady, dzięki którym utrzymasz porządek w łazience

Wraz z upływem czasu w łazience pojawia się coraz więcej nowych rzeczy i znika coraz więcej miejsca. Wiele osób popełnia błąd, uważając, że w pomieszczeniu wykorzystywanym tylko do dbania o higienę, nie ma prawa pojawić się bałagan. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielu różnych płynów i kosmetyków używamy. I kiedy nagle te wszystkie rzeczy zaczynają gromadzić się w łazience, odkrywamy, że pod warstwą bibelotów znikają nasze piękne szafki, a każdy nieostrożny ruch ręką może skutkować lawiną kosmetyków. Dlatego warto poznać skuteczne sposoby na radzenie sobie z nieporządkiem.

Więcej szafek i mniej półek
Wbrew pozorom półki nie są najlepszym rozwiązaniem Twoich problemów z uporządkowaniem rzeczy. Mimo że są zdecydowanie prostsze do zamontowania niż szafki, to efekt często jest odwrotny do zamierzonego. Zamiast ukryć kosmetyki, których nie potrzebujemy trzymać na widoku, ponieważ powodują zagracenie, jeszcze bardziej je eksponują. W dodatku na półkach gromadzi się dużo więcej kurzu i sprzątanie trwa znacznie dłużej. Dlatego jak tylko zaczniesz projektowanie łazienki, pomyśl o zamontowaniu dodatkowych szafek. Możesz je umieścić pod umywalką, wykorzystując tym samym przestrzeń, której i tak nikt nie używa. Dobrym pomysłem jest też zamontowanie szafki połączonej z lustrem. Dzięki temu zaoszczędzisz więcej miejsca, a wszystkie potrzebne rzeczy będą w zasięgu Twojej ręki.

Najnowocześniejsze łazienki Gdańsk? <– Sprawdź!


Im lepsza organizacja, tym mniej nerwów
Zdarza Ci się czasem podczas porządków schować gdzieś jakąś bardzo potrzebną rzecz, a potem szukać jej godzinami i tracić na tym mnóstwo nerwów? Zawsze dobrze wiedzieć, co i gdzie się znajduje w naszej łazience. Aby opanować tę sztukę, warto kupić różne koszyczki oraz przegródki do szuflady, które pomogą nam okiełznać wszystkie drobne przybory. Oddziel od kosmetyków rzeczy, z których korzystasz podczas kąpieli. Mieszanie się drobiazgów z większymi opakowaniami często skutkuje tym, że wiele rzeczy nam ginie i odnajdujemy je dopiero podczas generalnych porządków. Jeśli nie masz w łazience zbyt dużo miejsca, akcesoria, których nie używasz codziennie, możesz schować w szafie w innym pokoju. Jest to dobry sposób na przechowywanie zapasowych ręczników, które siłą rzeczy w szafkach zajmują bardzo dużo miejsca. Co jeszcze możesz zrobić, żeby zyskać dodatkową przestrzeń?
• nie używaj nowych rzeczy, dopóki nie zużyjesz starych – kiedy kończy nam się żel pod prysznic, idziemy do sklepu, żeby kupić nowy. Ale kiedy bardzo lubisz testować nowe produkty, może się zdarzyć, że zaczniesz korzystać z nowego żelu, jeszcze zanim wyrzucisz ten stary. Jest to prosty sposób na zagracenie łazienki niepotrzebnymi rzeczami, dlatego warto wprowadzić nawyk zużywania wszystkiego do końca
• nie przesadź z ozdobami – dekoracje łazienki są bardzo ładne, dopóki nie jest ich za dużo. Podczas projektowania wnętrza staraj się zachować we wszystkim harmonię i umiar, dzięki czemu unikniesz ciasnoty
• nie zagracaj wejścia – kiedy wchodzimy do łazienki i od razu trafiamy na jakiś kosz albo półkę, odnosimy wrażenie, że pomieszczenie jest dosyć małe i ciasne. Dlatego lepiej zadbać o wygodne wejście, a najpotrzebniejsze rzeczy umieścić w głębi łazienki.

Posted in Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *