Biuro podróży czy wyjazd na własną rękę?

Wakacje nad morzem, albo ferie w górach, czy nawet weekend w Paryżu wymaga podjęcia pewnej decyzji. A mianowicie, w jaki sposób zorganizować podróż? Czy skorzystać z usług biura podróży czy spróbować na własną rękę?

Podstawową i chyba największą zaletą biura podróży jest wygoda. Idziemy do biura wybierany opcje wyjazdu, płacimy i niczym się nie martwimy. Począwszy od transportu, hotelu, wyżywienia wszytko mamy załatwione i uzgodnione. Za dodatkową opłatą mamy również dodatkowe atrakcje jak na przykład zwiedzanie. W usługi biura podróży wchodzi również ubezpieczenie co gwarantuje nam bezpieczeństwo. Wybierając tą opcję, nie musimy znać angielskiego. Jednak tego typu wycieczka jest dość droga. Biuro podróży musi się utrzymać więc nalicza sobie marżę i niekiedy całkiem spora. A więc kosztu wyjazdu rosną.

Inna opcja to wyjazd na własną rękę. Sami wybieramy transport, hotel, sami decydujemy gdzie będziemy jeść i co będziemy robić. Brzmi świetnie, ale problem w tym, że sami musimy to załatwić. Musimy zarezerwować hotel. Kupić bilety i jeszcze dokładnie zaplanować trasę. Jednak coraz więcej osób decyduje się na tę opcję podróży. Wyjazd na własną rękę daje możliwość zmiany decyzji praktycznie w każdym momencie podróży. „Jedziemy do Hiszpanii, ale spodobało nam się w jakimś mieście po drodze, więc wynajmujemy pokój i zostajemy tam na dłużej”. Na takiej wycieczce możemy czuć się wolni. Nikt nie dyktuje nam co mamy dalej robić ani gdzie spać. Jest to również dużo tańsza opcja.

Obie opcje podróżowania mają wiele zalet i wad a to, którą wybierzemy zależy od nas. Jeżeli nie boimy się ryzyka, a przy okazji chcemy oszczędzić. Jeżeli natomiast wybieramy opcję z biurem podróży, to możemy być pewni, że jest to wygodniejsza opcja, ale droższa.

Zobacz również jurata hotel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *