Chcesz ogłosić upadłość firmy? Pamiętaj o tym terminie!

Zła kondycja finansowa firmy może być powodem poważnych problemów. W takiej sytuacji zaleca się wszczęcie postępowania upadłościowego, które pozwala na łatwiejsze pokrycie zobowiązań wobec wierzycieli.

Kiedy można ogłosić upadłość firmy?

Aby można było ogłosić upadłość firmy, musi być ona niewypłacalna. Co to dokładnie oznacza?

Niewypłacalność odnosi się do stanu, gdy firma nie dysponuje wpływami i nie może regulować swoich zobowiązań. Taki stan musi trwać nieprzerwanie co najmniej 3 miesiące i nie powinien być efektem czasowych zaburzeń w jej funkcjonowaniu.

Masz 30 dni na złożenie wniosku o upadłość

Gdy firma chce rozpocząć postępowanie upadłościowe, wówczas musi ona postępować zgodnie z przepisami. Jak ogłosić bankructwo firmy jednoosobowej albo spółki, gdy jest ona niewypłacalna?

Podstawa to złożenie wniosku o upadłość firmy, który w terminie 30 dni od momentu zaistnienia stanu niewypłacalności należy złożyć do sądu. Przekroczenie tego terminu może spowodować oddalenie wniosku i brak możliwości przeprowadzenia postępowania upadłościowego.

Wniosek o ogłoszenie upadłości – jak go przygotować?

Wniosek można przygotować we własnym zakresie albo można skorzystać z usług firm specjalizujących się w pomocy w postępowaniach upadłościowych. Zapewniają one swoim klientom kompleksową obsługę związaną z przeprowadzeniem upadłości, pozwalając na zamknięcie firmy bez niepotrzebnego stresu.

Jak sprawdzić upadłość firmy? Informacje o postępowaniu upadłościowym umieszczane są w bazach CEIDG dla działalności jednoosobowych oraz w KRS dla spółek.

Źródło: https://restrukturyzacjeslaskie.pl/upadlosc-firmy-na-slasku/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *