Czy kocioł gazowy to dobry wybór?

Bądźmy szczerzy kocioł węglowy nie prezentuje się zbyt estetycznie. Jest zazwyczaj bardzo duży i trzeba posiadać specjalne pomieszczenie, w którym może on się znajdować. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na budowę domu bez piwnicy, czy też kotłowni, aby zaoszczędzić. Jak wiadomo budowa własnego domu do tanich nie należy. Zatem jaką metodę ogrzewania najlepiej wybrać?

 

Ogrzewanie gazowe- bo to dobry wybór

 

Świetnym wyborem jest ogrzewanie gazowe. Przede wszystkim jest to ekologiczna metoda. Jednak ceny gazu są dosyć wysokie. Na szczęście można wybrać wysokiej jakości kocioł, który pozwala na mniejszy pobór energii. Kotły kondensacyjne są świetnym rozwiązaniem. Przede wszystkim z ilości pobranego paliwa wytwarzają zdecydowanie więcej ciepła co sprawia, że rachunki są niższe.

 

Kotły gazowe- skorzystaj z dofinansowania

 

Warto skorzystać z dofinansowania. Tutaj warto sprawdzić co oferuje Twoja gmina. Programy mogą się różnić. Mogą to być programy, z których możesz otrzymać dofinansowanie do zakupu pieca, czy też wymiany całej instalacji. Również PGNiG oferuje promocję, gdzie klienci decydujący się na zmianę instalacji mogą otrzymać nagrodę w wysokości 1000 złotych.

Kotły c.o. na gaz

Klasyczny kocioł na węgiel był nieestetyczny. Na szczęście obecnie można zakupić kotły gazowe, które wyróżniają się świetną estetyką. Są one minimalistyczne. Nie trzeba posiadać osobnego pomieszczenia. Można je umieścić zarówno w kuchni, jak i łazience. Warto jeszcze zwrócić uwagę, że są w pełni bezpieczne, a ich obsługa jest banalnie prosta.

http://beretta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *