Czy singiel może otrzymać kredyt na mieszkanie?

Własne mieszkanie to spory koszt. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na sfinansowanie go kredytem. Czy z takiej oferty może skorzystać singiel?

Kredyt na zakup mieszkania dla singla – czy jest dostępny?

Osoby prowadzące gospodarstwo domowe samodzielnie, czyli bez partnera lub partnerki, mogą otrzymać kredyt na mieszkanie swoich marzeń. Dzisiaj z takiej oferty korzysta wiele osób, które w końcu chciałyby przeprowadzić się do swojego lokum.

Warto jednak pamiętać o tym, że w przypadku singla banki stosują nieco inne wymogi, by udzielić mu kredytu. Co warto wiedzieć o finansowaniu zakupu mieszkania dla singla?

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać kredyt?

Aby singiel mógł otrzymać kredyt na zakup mieszkania na sprzedaż Katowice, musi on posiadać odpowiednią zdolność kredytową.

Na zdolność kredytową składa się wiele czynników, między innymi:
– dochody i ich źródła,
– wydatki,
– wkład własny,
– historia kredytowa,
– wiek.

Gdy singiel chce samodzielnie sfinansować zakup mieszkania, wówczas musi on ponieść cały koszt samodzielnie, co oznacza, że musi on również mieć wysoką zdolność kredytową.

Jak wybrać najlepszy kredyt mieszkaniowy dla singla?

Aby wybrać odpowiedni kredyt na mieszkanie, warto udać się do dobrego doradcy kredytowego. To specjalista, który zajmuje się doradzaniem klientom w wyborze najlepszych oferty kredytowych w różnych bankach.

Doradca wyliczy zdolność kredytową singla i będzie mógł wskazać na oferty, które będą dla niego najbardziej atrakcyjne. W efekcie uzyskanie kredytu na wymarzone „M” może być jeszcze prostsze, szybsze i wygodniejsze.

One comment Add yours

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *