Elegancki taras w nowoczesnym stylu

Nowoczesne budownictwo stawia przede wszystkim na jasne przestrzenie z dużymi tarasami. Właściciele takich mieszkań, mogą na własnym tarasie stworzyć namiastkę wiejskiego ogrodu. Co istotne, odpowiedni dobór dodatków sprawi, że taki ukwiecony taras niewiele będzie miał wspólnego z rustykalizmem.

Eleganckie meble na taras

Ostateczny wygląd tarasu w dużej mierze zależy od tego, jakie meble zostaną na nim ustawione. Obecnie nie ma najmniejszego problemu z wyszukaniem mebli eleganckich, a zarazem utrzymanych w modnej, minimalistycznej stylistyce. Planując wystrój tarasu warto skoncentrować się przede wszystkim na kompletach wypoczynkowych wykonanych z drewna lub rattanu. Osoby lubiące nieco ekstrawagancki styl mogą pokusić się o wykonanie mebli tarasowych z używanych palet.

Kwiaty na taras

Klimat tarasu można dowolnie kształtować poprzez odpowiednie ustawienie na nim roślin. Wysokie donice na taras ustawione w jego rogach stworzą elegancki wystrój. Z kolei duże donice na taras to doskonałe rozwiązanie w przypadku rozbudowanych kompozycji kwiatowych. Kolorowy taras można mieć przez cały rok, jednak w warunkach zimowych warto zaopatrzyć się w donice mrozoodporne, tak by nie popękały przy niskich temperaturach.

Pielęgnacja kwiecistego tarasu

Kwiaty na tarasie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Muszą być regularnie podlewane. Im taras jest bardziej nasłoneczniony, tym częściej powinno być zapewnione odpowiednie nawadnianie roślin. Można pomyśleć o zakupie donic z systemem nawadniającym.

Posted in Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *