Fachowy montaż klimatyzacji w Krakowie

Klimatyzator nie tylko pozwoli ochłodzić powietrze, ale również ustabilizuje wilgotność powietrza oraz oczyści je z kurzu, jonów, alergenów czy roztoczy. Warto jednak pamiętać, że klimatyzator musi być odpowiednio zamontowany. No co zwrócić uwagę w czasie montażu klimatyzacji?

Co trzeba wiedzieć o montażu klimatyzacji?

Montaż klimatyzacji Kraków musi być wykonany przez instalatora, który posiada odpowiednie uprawnienia (certyfikat F-Gaz), umiejętności oraz sprzęt. Połączenia wykonywane są z rur miedzianych zabezpieczonych odpowiednią izolacją termiczną. Woda, która się wykrapla musi zostać odprowadzona do kanalizacji lub na zewnątrz budynku.

Montaż klimatyzacji Kraków bardzo często stosuje metodę grawitacyjną, która polega na zachowaniu odpowiedniego spadku rur. Nie zawsze jest to jednak możliwe i wtedy należy zastosować dodatkowo pompkę skroplin.

Serwis i przeglądy

Montaż klimatyzacji Kraków polega na również na takim umieszczeniu klimatyzatora na zewnątrz budynku, by serwisant miał do niego łatwy dostęp w czasie napraw serwisowych, przeglądów czy napraw reklamacyjnych. Najczęściej klimatyzator umieszczany jest na balkonie, elewacji budynku bądź jego dachu. Przegląd klimatyzacji należy robić dwa razy w roku oraz odnotowywać ilość czynnika chłodniczego oraz rejestrować go w bazie danych – Centralnym Rejestrze Instalatorów.

Niektóre rodzaje klimatyzatorów, mowa tu o urządzeniach przenośnych, można montować samodzielnie. Należy jednak zwracać uwagę na wytyczne zamieszczone w instrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *