Jaką wannę kupić?

Wanny nadal cieszą się dość dużą popularnością, choć powoli są wypierane przez kabiny prysznicowe, tak czy inaczej niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie codziennego funkcjonowania bez ciepłych, relaksujących kąpieli. Jaką wannę kupić? Na co zwrócić uwagę podczas takich zakupów?

Trudny wybór

Wanny są różne, obecnie na rynku dostępne są w różnych kształtach, rozmiarach, pojemnościach, kolorach, są wykonane z różnego rodzaju materiałów, także wybór odpowiedniej wcale nie jest takim łatwym zadaniem, jak może się wydawać. Wybierając wannę należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej wymiary, materiał wykonania oraz pojemność. Oczywiście w tym wypadku dużo zależy od tego, jaką wielkością pomieszczenia dysponujemy. W małych łazienkach dobrze sprawdzą się wanny narożne, dzięki czemu można będzie zaoszczędzić sporo miejsca. Dobrze prezentują się na przykład wanny półokrągłe. Jeżeli domownicy mają podzielone zdania i jedni wolą kabinę prysznicową, drudzy wannę, warto pójść na kompromis i zaopatrzyć się w parawan nawannowy, który stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie. Jeżeli łazienka jest większa można pozwolić sobie na więcej, dobrze będzie wyglądać na przykład wanna wolnostojąca, którą bardzo często można spotkać w łazienkach nowoczesnych, glamour.

Z jakiego materiału wanna?

Obecnie najpopularniejsze w dalszym ciągu są wanny wykonane z akrylu. Takie wanny są bardzo trwałe, dobrze trzymają ciepło, dość ciężko je uszkodzić i zarysować. Dużym plusem jest również to, że nie powstają na nich zacieki i wannę można bardzo łatwo utrzymać w czystości. Choć takie wyposażenie łazienki z akrylu cieszy się największym powodzeniem, to w sklepach nie brakuje również modeli wykonanych na przykład ze stali, taki materiał jest niezwykle trwały, niestety dość ciężki, także trzeba zwrócić na to uwagę podczas transportu. Warto wspomnieć również o tym, że stal niestety dość szybko oddaje ciepło i robi sporo hałasu podczas nalewania wody, co nie każdemu się spodoba. Wanny żeliwne również są bardzo solidne, one bardzo długo trzymają ciepło.

Jeżeli marzy nam się bardziej oryginalna wanna, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaopatrzyć się w model drewniany, marmurowy, szklany albo ceramiczny. Można wybierać również spośród różnych kolorów wanien, przy czym w tym wypadku ceny na pewno będą wyższe i z tym trzeba się liczyć.

Jak widać wybór wanny wcale nie jest taki oczywisty, jak może się wydawać. Na pewno nie warto stawiać na wanny najtańsze, które będą kiepskiej jakości i na pewno długo nam nie posłużą.

Posted in Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *