Jaki będzie Android 12? Sprawdź najważniejsze zmiany!

Na kilka miesięcy przed zapowiadaną premierą nowego systemu operacyjnego Android 12 wiemy już coraz więcej na temat nowości i funkcji, które czekają użytkowników. Na co powinni nastawić się miłośnicy technologii i nie tylko? Czy najnowsze oprogramowanie podbije rynek? Wiele na to wskazuje! 

Świat czeka na nową odsłonę najpopularniejszego systemu operacyjnego. Nic w tym dziwnego, ponieważ Google od wielu już miesięcy bardzo umiejętnie buduje wokół tego oprogramowania aurę tajemniczości. Pomimo tych zabiegów można powiedzieć już nieco więcej o Androidzie 12, choć jak na razie są to wyłącznie nieoficjalne informacje.

Android 12 – nowe funkcje i wygląd

Użytkownicy urządzeń z systemem Android zacierają ręce, ponieważ pojawić ma się wiele nowych funkcji ułatwiających codzienną pracę. Jednym z nich będzie najprawdopodobniej podzielony ekran, a także funkcja tworzenia par aplikacji, dzięki czemu zyska się możliwość korzystania z kilku z nich w tym samym czasie. Google stawia więc na wielozadaniowość, zdając sobie sprawę z tego, że w obecnych czasach jest to jeden z priorytetów w prywatnym, jak i zawodowym życiu. Zmianie ma ulec wygląd całego systemu. Android 12 wprowadzi dodatkowe motywy kolorystyczne oraz zmodyfikujemy wizualnie ikony aplikacji systemowych oraz zewnętrznych.

Dodatkowe zabezpieczenia

Najnowsze funkcje Androida 12 na tym się jednak nie kończą, ponieważ ważnym aspektem systemu będzie wzrost poziomu bezpieczeństwa. Google chce to osiągnąć przede wszystkim za pomocą możliwości aktualizowania oprogramowania wyłącznie z poziomu Sklepu Play, czyli w taki sposób jak robi się to przy grach oraz aplikacjach. Ponadto, wybrane przez użytkownika aplikacje będzie można odłączyć od sieci i to bez konieczności wyłączania dostępu do Internetu w całym systemie.

Nowy system – stare urządzenia?

Na ten moment wiadomo, że Android 12 będzie dostępny nawet na starszych urządzeniach i to najprawdopodobniej przez kilka lat. Nowy system ma być wyposażony w sprawniejszy system zarządzania pamięcią masową oraz opcję wprowadzania aplikacji w hibernację. Wszystko to ma spowodować wzrost wydajności, a także zwiększyć dostępną przestrzeń dyskową. Na uwagę zasługują także zapowiedzi dotyczące prostszego sposobu udostępniania WiFi na zasadzie “udostępniania w pobliżu”, a nie – jak do tej pory – przy użyciu kodów QR. Android 12 ma posiadać również funkcję sterowania działaniami za pomocą komunikatów wysyłanych urządzenia za pomocą gestów. Mowa tutaj na przykład o wywoływaniu niektórych komend za pomocą podwójnego stuknięcia w smartfon. Użytkownicy nie będą więc musieli za każdym razem odblokowywać urządzenia. Oficjalna premiera Androida 12 zapowiadana jest na wczesną jesień tego roku, ale prawdopodobnie już w czerwcu pojawi się wersja beta. Kto będzie mógł ją przetestować? Tego na razie nie wiadomo, ale warto uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać kolejnych informacji na ten temat.

2 comments Add yours

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *