Kasyna online w Polsce – nieciekawa sytuacja e-hazardu

Hazard od zawsze cieszył się popularnością, o czym świadczą chociażby statystyki dotyczące gier liczbowych w Polsce. Wiele osób jednak najbardziej zainteresowanych jest kasynami, które są dość tłumnie odwiedzane. W przeszłości – jeszcze kilka lat temu – sporo słychać było też o kasynach działających w sieci, jednak czy kasyna online są legalne w Polsce w dniu dzisiejszym?

Legalność kasyn online w Polsce

Niestety, obecnie jedynym legalnie działającym kasynem, które umożliwia grę za realne pieniądze, jest to prowadzone przez Totalizator sportowy. Ten nieuczciwy monopol państwa został wprowadzony wraz z ustawą hazardową, na mocy której inne kasyna działać mogą na zupełnie innych zasadach, niż miało to miejsce wcześniej. Co się więc zmieniło w przypadku portali tego typu?

Kasyna online dzisiaj

Obecnie, poza portalem prowadzonym przez Totalizator Sportowy, istnieją dwa typy kasyn online działających w Polsce legalnie. Pierwszym rodzajem są kasyna, które stanowią jedynie formę rozrywki, gdyż nie wygrywa się w nich pieniędzy – są one jedynie grą komputerową, symulatorem kasyna. Dobre one jednak są nie tylko jako źródło rozrywki, ale także jako teren treningowy przed wizytą w kasynie stacjonarnym.

Istnieją jednak portale. Które zastąpiły kasyna online, a które umożliwiają zarabianie poprzez obstawianie wyników gier karcianych u legalnych bukmacherów, jednak taka forma zarabianie i obstawiania nie jest dla wielu satysfakcjonująca, dlatego wiele osób po prostu odwiedza kasyna stacjonarne lub ryzykuje, grając w kasynach zagranicznych.

A jak to wygląda w innych krajach? Przeczytaj artykuł Śladami światowych kasyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *