Kiedy stosuje się pieluchomajtki u osób dorosłych?

Problemy wynikające z nietrzymania moczu oraz kału można niwelować za pomocą odpowiednio dobranych wyrobów chłonnych. Do tej kategorii zaliczane są także pieluchomajtki dla osób dorosłych. Kiedy stosowane są one najczęściej?

Czym są pieluchomajtki?

Wyroby chłonne określane jako pieluchomajtki mają na celu zapewnienie odpowiedniego komfortu w przypadku inkontynencji, czyli wtedy, gdy dochodzi do nietrzymania moczu albo kału.

W pieluchomajtkach stosowane są wkłady chłonne, a także rozwiązania zapobiegające przeciekaniu i powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Są one zakładane na ciało z użyciem rzepów, czyli jak pieluszki dziecięce.

Pieluchomajtki dla dorosłych – zastosowanie

Ze względu na swoją specjalną budowę pieluchomajtki dla dorosłych mają bardzo szerokie zastosowanie i sprawdzają się w wielu dolegliwościach. Znajdziesz je między innymi w sklepie chlonne24.pl.

Najczęściej pieluchomajtki dla dorosłych stosowane są:
– U seniorów,
– U osób niepełnosprawnych,
– U osób nieprzytomnych,
– U osób z ograniczoną świadomością,
– U osób po urazach,
– U osób z wadami układu moczowego, pokarmowego,
– U osób w stanach otępiennych, upośledzonych umysłowo.

Gdzie zakupić pieluchomajtki?

Pieluchomajtki są oferowane przez wiele sklepów. Można także kupować je przez internet, na przykład w sklepie chlonne24.pl.

Na wyroby medyczne jak pieluchomajtki NFZ oferuje również refundację. Można uzyskać ją przy wybranych wskazaniach medycznych i wynosi ona 70% lub 100% zależnie od rodzaju dolegliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *