Kilka słów o medycynie estetycznej

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że medycyna estetyczna jest terminem, który pojawił się w świecie medycznym około 20 lat temu. Obecnie na świecie wykonywanych jest rocznie ponad 20 milionów zabiegów. Na czym dokładnie polega ten obszar medycyny? Odpowiedzi udzielili nam specjaliści z cococlinic.pl.

Czym jest medycyna estetyczna?

Warto zdawać sobie sprawę, że w ciągu ostatniego dziesięciolecia nastąpił zdecydowany wzrost zainteresowania nieinwazyjnymi metodami na poprawę urody. Medycyna estetyczna uzupełnia lukę między kosmetologią, a chirurgią plastyczną. Jest bowiem możliwe powiększanie ust czy modelowanie policzków bez przeprowadzania operacji plastycznych.

Ojcem medycyny estetycznej jest Jean Jacques Legranda. Już w 1973 roku w Paryżu założył on pierwsze Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna zajmuje się zabiegami, których celem ma być spowolnienie procesu starzenia. Zadaniem nieinwazyjnych i drobnych zabiegów jest nie tylko odmłodzenie skóry, ale również zniwelowanie drobnych defektów estetycznych czy poprawienie kondycji skóry. Koniecznie należy pamiętać, że wspomniane zabiegi może wykonywać tylko i wyłącznie specjalista. Z kolei do podstawowych narzędzi medycyny estetycznej należy zaliczyć laser i strzykawkę.

Ponadto zabiegi w medycynie estetycznej są zdecydowanie bezpieczniejsze i mniej inwazyjne niż w przypadku chirurgii plastycznej. Nie tylko wykonuje się je bez wykorzystania skalpela, ale również nie wymagają od pacjentów dłuższej rekonwalescencji w szpitalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *