Koniec z niechcianym owłosieniem

Wiele kobiet depiluje swoje strefy intymne z różnych powodów – estetycznych czy higienicznych. Włosy mają to do siebie, że odrastają i to szybko, w zależności od wybranej metody ich usuwania. Mogą pojawić się nawet po dwóch dniach, co wymaga ponownego ich zgolenia. Nie mówiąc już o tym, że niektóre metody depilacji bikini mogą powodować skutki uboczne w postaci skaleczenia, podrażnienia, ropnych krostek. Na jakie rozwiązanie się wobec tego zdecydować?

Sposoby depilowania bikini

Najbardziej popularnym sposobem na pozbywanie się zbędnego owłosienia jest sięgnięcie po maszynę czy depilator. Trzeba pamiętać o tym, że skóra w okolicach bikini jest bardzo delikatna i mocno ukrwiona, wobec czego depilowanie jej w tych intymnych miejscach przy użyciu zwykłego depilatora może być bardzo bolesne. Właśnie przez ten dyskomfort wiele pań rezygnuje z tej metody, chyba że mają wysoki próg bólu. Dużo szybciej i mniej boleśnie można pozbyć się włosków przy użyciu zwykłej maszynki do golenia. Łatwo jednak o skaleczenie skóry, szczególnie przy tępym ostrzu. Nie mówiąc już o pojawieniu się na skórze szpecących pęcherzyków i krostek. Dużo lepszym sposobem jest już użyciu kremu do depilacji czy zastosowanie specjalnych plastrów do depilacji. W ten sposób można szybko i bezbolesne usunąć włoski z okolic bikini. Pomimo tego, że zabieg musi być powtarzany, ma to miejsce co kilka dni. Co więcej, włoski stają się cieńsze i rzadsze, co jest dużym plusem. Świetne efekty daje depilacja woskiem, ale jest to już trochę bardziej bolesne. Najlepiej wykonać zabieg w salonie kosmetycznym, ale możliwe jest zrobienie tego w domowym zaciszu.

Pożegnaj się ze zbędnym owłosieniem dzięki depilacji laserowej

Istnieje możliwość przeprowadzenia kilku zabiegów depilacji laserowej i pozbycie się na stałe zbędnego owłosienia niezależnie od obszaru ciała. Takie możliwości oferuje chociażby proclinic.pl/depilacja-laserowa/. Można liczyć na efekt jedwabistej gładkości, bez śladu po jakimkolwiek włosku. Pomimo tego, że tego typu zabiegi nie są tanie, w końcowym rozrachunku okazują się być dużą oszczędnością – zarówno pieniędzy, jak i czasu. Wystarczy kilka zabiegów, a potem jeden utrwalający na rok. Nie trzeba marnować pieniędzy na żadne woski, kremy, maszynki ani urządzenia depilujące. Depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna i co najważniejsze, bardzo skuteczna. Na skutek wiązki lasera dochodzi do całkowitego zniszczenia mieszka włosowego, przez co włosy przestają w końcu odrastać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *