Kuchnia w stylu glamour

Wiele osób młodych, urządzających swoje pierwsze mieszkanie – chce by było one wyjątkowe, nowoczesne i bardzo stylowe. Dlatego też wielu z nich wybiera styl glamour, kojarzący się z blaskiem, różnorodnością i przepychem. Jak urządzić kuchnie w takim stylu? Co obowiązkowo powinno się w niej znaleźć? Skąd wziąć takie meble, by pasowały do tego klimatu? Poniżej kilka cennych wskazówek.

Amerykański glamour

.
Co tak naprawdę styl glamour? Tyle ile osób, tyle tak naprawdę rożnych wersji. Dla jednych kojarzy się z luksusem, dla innych z elegancją, dla jeszcze innych to eklektyzm połączony ze stylem vintage, a inna grupa od razu wskazuje na styl amerykański. W Polsce, mówiąc o stylu glamour, w którym aranżuje się wnętrza – ma się na myśli eleganckie, ozdobne meble wykonane z dobrych jakościowo materiałów. By stworzyć kuchnię w stylu glamour najlepiej skorzystać z pomocy kogoś, kto robi meble na wymiar. Tylko wówczas można stworzyć świetne rozwiązania, które nie będą przesadzone. A w tym stylu niestety o to łatwo.

Glamour i meble kuchenne na wymiar

Takie meble niewątpliwie muszą wyróżniać się kolorem, formą oraz połyskiem. Kolor może być różnorodny. Najczęściej klienci stawiają na mocne, ostrze barwy. Wszelkie róże, fiolety czy czerwienie są jak najbardziej mile widziane. Czasami, bardziej stonowane osoby decydują się na jaśniejsze kolory – biel, ecrue czy beże również w takim stylu mogą świetnie wyglądać. Co z formą i kształtem takim mebli? Ta zdecydowanie powinna być inna od standardowych kuchni. Tutaj mile widziane są okrągłe lub spiczaste wykończenia, otwarte szafki lub tzw. półkola, które najczęściej występują jako zakończenie całego zestawu. Tak samo z połyskiem – jest obowiązkowy. Meble na wysoki połysk to zresztą hit ostatnich lat. Takie meble nie tylko świetnie wyglądają w kuchniach i jadalniach, ale i w salonach, sypialniach oraz pokojach dziecięcych również dobrze się prezentują.

Gdzie zamówić taką kuchnię?

Kuchnię w stylu glamour https://inwood.design/ najlepiej zamówić u sprawdzonych, doświadczonych producentów oferujących meble na wymiar. To do nich można pójść z gotowych już projektem (lub pomysłem), a także zwrócić się o pomoc, w zaprojektowaniu wymarzonej przez nas kuchni. Warto również zainspirować się magazynami wnętrzarskimi lub blogami o aranżacji wnętrz, w których występuje wiele interesujących projektów za naprawdę atrakcyjne ceny.

Posted in Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *