Laos

Wizyta w Laosie

Laos należy do najbiedniejszych krajów Azji. To właśnie turystyka, która w ostatnim czasie dociera tu znacznie częściej, jest szansą na rozwój i polepszenie sytuacji bytowej mieszkających tutaj ludzi. Ze względu na niewielką powierzchnię i niewielką ilość atrakcji w porównaniu do okolicznych państw, takich jak Wietnam, Kambodża, Tajlandia, czy Birma. Dlatego też biura podróży coraz częściej wpadają na pomysł, aby wizytę w Laosie połączyć z innymi krajami.
Laos, podobnie jak sąsiedzi, jest krajem buddyjskim. Jego oryginalność stanowi mieszanie się różnorodnych kultur – jest ich powyżej stu, mimo że sam Laos zamieszkuje niewiele ponad sześć milionów mieszkańców. To oznacza, że prawie każda osoba, którą spotkamy na swojej drodze w tym państwie, będzie różniła się od tej poprzedniej.
Laos to kraj górzysty pełnej dzikiej przyrody. Kwitnie tutaj przemysł drogą rzeczną, który ułatwia transport ze względu na bardzo niską jakość infrastrukturalną. Wypoczynek i zwiedzanie Laosu – zarezerwuj na portalu Logostour.pl.

Piękniejsze miejsca Laosu

Laos ma kilka zakątków, które trzeba odwiedzić. Najchętniej zwiedzanym miastem jest Luang Prabang, które znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nazwa oznacza Królewskie Miasto Delikatnego Obrazu Buddy od posągu buddy, który został podarowany w XIV wieku. W tej miejscowości znajduje się wiele wspaniałych wodospadów i podobnie, jak w Tybecie, czy w Birmie jest możliwość odwiedzenia sporej ilości świątyń. Jest ich jednak coraz mniej, gdyż ponad połowa została zniszczona w przeszłości. Zabytkiem jest także wspomniany posąg, którego najczęściej czczą buddyści z Laosu. Jest to posąg ze stopu brązu, złota i srebra. Twierdzono dawniej, że chroni królestwo przed wrogami. Przez wiele lat znajdował się w Pałacu Królewskim, który również jest istotną atrakcją w tym miejscu. Również Champasak położony nad rzeką jest miejscem obfitującym w niezwykłą okoliczną naturę, a także architekturę z czasów francuskiego kolonializmu oraz ruiny świątyń z czasów starożytności.
Wśród atrakcji Laosu jest też Jego Stolica – Vientiane, gdzie znajduje się Brama Patuxai, a także wiele świątyń buddyjskich.
Mimo że Laos nie odznacza się takim bogactwem atrakcji, jak Kambodża, czy Birma, to jego różnorodność i dzika przyroda również potrafi zachwycić i dać niesamowite wspomnienia tym, którzy zdecydują się zwiedzać tamtejsze regiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *