Lwów – odkryj dawne korzenie

Lwów to miasto, za którym tęskni naprawdę wiele osób. Lwów to przede wszystkim potężna dawka naszej historii. Zdecydowanie warto zobaczyć to miasto, tym bardziej, że czas tam się niejako zatrzymał w miejscu i można doświadczyć naprawdę bardzo ciekawych rzeczy.

Z czego słynie Lwów?

Przede wszystkim z niesamowitej fantazji odnośnie różnego rodzaju knajp. Znajdziemy tam knajpę, do której wchodzi się poprzez zwykłe mieszkanie, restaurację w stylu masonerii, knajpę, do której wstępu broni żołnierz z bronią, dom pełen niesamowitych komnat, czy pub z samochodem na dachu. Fantazja tworzenia poszczególnych wystrojów wnętrz naprawdę nie zna tu w zasadzie absolutnie żadnych granic. Warto zatem zapoznać się z tym oryginalnym miejscem.

Co warto zwiedzić we Lwowie?

Znajduje się tam naprawdę bardzo wiele różnych zabytków i miejsc, które warto zwiedzić. Przede wszystkim na pewno będzie to po prostu Stare Miasto z charakterystycznym Rynkiem oraz innymi zabudowaniami. Warto także wybrać się na cmentarz Łyczakowski, na którym znajdują się groby Orląt Lwowskich oraz groby wielu wybitnych Polaków, w tym chociażby Marii Konopnickiej. Dobrze jest także zahaczyć o katedrę świętego Jura, pałac Potockich i wiele innych. Warto także pamiętać o naprawdę znanych miejscach takich jak chociażby wysoki zamek czy kaplica Bojmów. Dobrze jest także wybrać się na przedstawienie do słynnej opery lwowskiej.

Ukraina – co warto spróbować?

Ukraina słynie ze swojej pysznej kuchni, a we Lwowie naprawdę znajdziemy naprawdę wiele miejsc, gdzie będzie można się nią uraczyć. W niektórych sprawach jest ona podobna nieco do polskiej kuchni, jednak nie do końca i wiele potraw jest innych. Co więcej – warto na pewno także zajrzeć na targ i popatrzeć za ukraińskimi bluzkami z haftem czy też sukienkami albo bluzami. Prezentują się one naprawdę znakomicie.

Best Western – najlepsza sieć hoteli

Gdzie zaś warto się zatrzymać, aby zapewnić sobie najlepszy pod słońcem odpoczynek? Otóż na pewno zdecydowanie będzie to tutaj sieć hoteli Best Western. To dzięki nim będziemy się naprawdę doskonale czuć we Lwowie. Odnośnie informacji o cenach, adresach i miejscach warto zajrzeć na www.bestwestern.pl, a tam znajdziemy najlepszy dla nas hotel!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *