Męskie problemy łóżkowe: zaburzenia erekcji dotykają coraz młodszych mężczyzn

Zazwyczaj impotencja kojarzona jest z postępującym wiekiem, jednak nie jest on jedyną przyczyną tej wstydliwej dolegliwości. Co powoduje zaburzenia erekcji u młodszych mężczyzn?

Zaburzenia erekcji – przyczyny

Na męskie problemy łóżkowe może składać się wiele czynników, które dotyczą także młodszych mężczyzn. Co jest głównym powodem zaburzeń erekcji w młodym wieku?

1. Problemy krążeniowe – brak erekcji jest jednym z symptomów dolegliwości sercowo-naczyniowych. To pierwszy objaw nadciśnienia tętniczego, miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, tętniaków.
2. Cukrzyca – zaburzenia erekcji towarzyszą także cukrzycy, dlatego warto wykonać diagnostykę w tym kierunku.
3. Zaburzenia hormonalne – mogą być wywołane różnymi czynnikami, na przykład zaburzeniami pracy wątroby.
4. Czynniki psychogenne – stres, używki (papierosy, alkohol, narkotyki).
5. Przyjmowane leki.

Impotencja – jak ją leczyć?

Aby rozwiązać problemy łóżkowe w młodym wieku, kluczowa jest odpowiednia diagnostyka, która pozwala na określenie ich powodu i rozpoczęcie leczenia.

Ponadto mężczyzna, u którego pojawia się brak erekcji, może wspomagać się odpowiednimi lekami, w tym inhibitorami fosfodiesterazy typu 5 (Viagra i inne środki z tej grupy) i suplementami diety poprawiającymi jakość życia seksualnego.

Dobre efekty daje też zmiana trybu życia – zdrowsza, bardziej zbilansowana dieta, ćwiczenia fizyczne, rezygnacja z używek również mają duże znaczenie w poprawie jakości życia seksualnego mężczyzn.

Autor: Tabletki na potencję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *