Ochraniacze styropianowe na wymiar

Logistyka towarów oraz usług to niezwykle trudne zadanie. W naszych czasach coraz zresztą trudniejsze, ponieważ rosną oczekiwania odnośnie do coraz niższych kosztów dostawy i jej terminu. Szczególne problemy napotykamy, kiedy musimy wysyłać więcej towaru o nietypowym kształcie lub gabarytach.

Jakie obowiązują standardy pakowania w logistyce?

Obecnie w logistyce do zabezpieczania standardowych paczek wykorzystujemy opakowania ochronne, do których wsadzamy wypełnienia do pudełek. W taki sposób możemy spakować niemal wszystkie możliwe towary, od szkła poprzez elektronikę. Co jednak kiedy gabaryty towaru wykluczają całkowicie użycie opakowań ochronnych i wypełniaczy.

Wysyłka towaru niestandardowego

Wystarczy, aby w zleceniu mieć niestandardowy przedmiot — np. zabytkowy i niemożliwy do rozkręcenia stół, aby pojawił się problem. Wysyłka takiej przesyłki obarczona jest sporym ryzykiem. Najlepiej jest posiadać w takiej sytuacji ochraniacze pod dokładny wymiar wysyłanego przedmiotu. Maszyna, która wykonuje wycinanie CNC elementów z przetwórstwa tworzyw sztucznych, doskonale może nam ułatwić pracę. Dodatkowo fakt, że programy, jakie piszemy do wycięcia elementów ochronnych do danego przedmiotu, możemy zapisywać powoduje, że kiedy pojawia się bardzo podobny do wysłania, musimy dokonać tylko kilku niewielki korekt, co decydowanie skraca czas potrzebny do wycięcia. Jeśli nasza firma ma wiele takich zleceń niestandardowych, zdecydowanie bardziej opłaca się kupienie takiej maszyny na własność, niż zamawianie elementów w firmie zewnętrznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *