Odpowiednia pielęgnacja brody i wąsów

Każdy mężczyzna, który decyduje się na zapuszczenie brody oraz wąsów, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że pielęgnacja takiego zarostu jest bardziej wymagająca, niż golenie się na gładko i trzeba będzie poświęcić na pielęgnacje znacznie więcej czasu.

Jak pielęgnować brodę?

O brodę trzeba dbać tak samo, jak o siebie. Po pierwsze trzeba regularnie ją myć, obecnie można znaleźć w sklepach specjalne kosmetyki przeznaczone do mycia i pielęgnacji brody. Dostępne są szampony, olejki oraz balsamy. Po drugie brodę należy regularnie czesać za pomocą szczotki, tak samo jak włosy na głowie. Od czasu do czasu, warto wybrać się do profesjonalnego barbera, który zadba o zarosty czy brodę, nada jej odpowiedniego kształtu i ładnie ją przystrzyże. Jeżeli chodzi o akcesoria do brody, to na pewno przydarzą się nożyczki, grzebień, maszynki do golenia na żyletki.

Brodę i wąsy trzeba nawilżać

Dobrej jakości olejek albo balsam do brody może zdziałać cuda. Broda będzie wyglądać ładnie, stanie się bardziej lśniąca, poza tym nie będzie swędzieć podczas jej zapuszczania. Bardzo ważne jest też odpowiednie wymodelowanie brody, co można zrobić na przykład za pomocą balsamu, przyda się również suszarka oraz dobra szczotka. Modelowanie brody to zdecydowanie najtrudniejszy element pielęgnacji brody, ale jest to kwestia wprawy, dlatego nie warto się poddawać.

Oprócz tego nie można zapominać o przycinaniu oraz goleniu obszarów na twarzy, które powinni pozostać gładkie, przydadzą się dobre maszynki do golenia na wkłady albo żyletki.

https://barbercompany.pl/brzytwy-i-maszynkido-golenia/brzytwy-i-maszynki-do-golenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *