Ozdoby betonowe. Pomysły aranżacyjne

Stworzenie wspaniałych aranżacji w domu nie zawsze wymaga sięgania po ekskluzywne meble, materiały z najwyższej półki czy kosztowne dodatki. Czasami wystarczą podstawowe tworzywa i odrobina wyobraźni. Dzięki prostym dekoracjom można zwykłemu pomieszczeniu nadać wyjątkowego charakteru. Rosnącą popularnością w ozdabianiu domów i ogrodów cieszy się najzwyklejszy beton, który do niedawna kojarzył się jedynie z pomieszczeniami w surowym stanie.

Minimalizm, prostota i surowość

Betonowe ozdoby choć z pozoru mogą wydawać się zbyt proste i zbyt surowe, doskonale wkomponowują się we wnętrza nie odbierając a wręcz dodając im przytulności. Dekoracje wykonane z betonu charakteryzują się minimalizmem, który świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, lecz równie dobrze można je wykorzystać nawet w stylu klasycznym. Wnętrza ozdobione betonowymi elementami nabierają wyjątkowego klimatu i oryginalności. Materiał ten charakteryzuje się niejednorodną barwą i porowatością, co czyni go niepowtarzalnym. Jego szara barwa doskonale łączy się z wieloma różnymi kolorami, lecz nie ma również problemu w pokryciu go farbą o dowolnej kolorystyce.  

Przykładowe ozdoby betonowe do domu

Betonowe ozdoby do domu są minimalistyczne. Mogą to być proste świeczniki czy doniczki na kwiaty, ale też nieco bardziej skomplikowane formy do domu lub ogrodu – figury zwierząt, roślin bądź krasnali. Ogromną popularnością cieszą się również litery, które można układać w słowa i postawić na ulubionej komodzie w przedpokoju czy salonie. To wspaniały sposób na dodanie charakteru i wyjątkowości pomieszczeniom. Beton w ostatnich latach zyskał na popularności nie tylko jako wykończenie ścian, ale również jako materiał na wszelkiego rodzaju ozdoby zarówno do wnętrz jak i na balkon, taras czy do ogrodu. Betonowe dekoracje są odporne na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. 

Ciekawe aranżacje z wykorzystaniem betonu

Każdy wielbiciel nietypowych i nowoczesnych aranżacji powinien spróbować wkomponować betonowe ozdoby do swojego domu. Różnego rodzaju okazjonalne figurki mogą być doskonałą dekoracją np. na Święta Bożego Narodzenia czy Wielkanoc. Uniwersalne mogą natomiast na stałe zagościć w domu czy ogrodzie, tworząc niepowtarzalny klimat. Dekoracje z betonu tak naprawdę mogą sprawdzić się dosłownie wszędzie – w przedpokoju w formie napisu, w salonie jako świeczniki czy w łazience w postaci ciekawej figurki. Wszystko zależy tak naprawdę od wyobraźni osoby urządzającej i odpowiedniego skomponowania całej aranżacji. Beton świetnie sprawdzi się we wnętrzach w stylu skandynawskim, ale może również stanowić oryginalny kontrast dla tradycyjnych rozwiązań aranżacyjnych. 

Ozdoby betonowe we Wrocławiu

Ozdoby z betonu stanowią niezwykle ciekawy dodatek, który z pewnością docenią osoby lubiące nowoczesność, minimalizm i nieszablonowość. Betoniarnia Wrocław to miejsce, w którym można zaopatrzyć się w betonowe dekoracje, które dodadzą interesującego wyglądu wnętrzom i podkreślą oryginalność zarówno domowej aranżacji jak i gustu osoby urządzającej.

Posted in Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *