PlayStation 4 miga na czerwono. Co to oznacza?

Miganie diody konsoli PS4 na czerwono

Dioda znajdująca się na obudowie konsoli PlayStation 4 miga na czerwono? Wentylator konsoli PS4 pracuje przy tym znacznie głośniej? To objaw nazywany także jako Red Line of Death. Co oznacza? Red Line of Death to objaw nadmiernego przegrzewania się urządzenia. Gdy dioda miga na czerwono, wtedy najczęściej urządzenie wyłącza się automatycznie lub zaleca się wyłączyć je ręcznie i zaczekać, aż się ochłodzi.

Przyczyny Red Line of Death

Główną przyczyną migania czerwonej diody w konsoli PS4 jest najczęściej jej zanieczyszczenie kurzem. Kurz zbierający się w środku urządzenia osadza się na komponentach i utrudnia odprowadzanie ciepła. W rezultacie pojawia się także głośna praca wentylatora. Warto też pamiętać o tym, że przyczyną może być zasłanianie otworów wentylacyjnych w konsoli. Zdarza się jednak, że Red Line of Death może pojawiać się także jako uszkodzenie jednego z elementów konsoli, na przykład zasilacza, grafiki.

Potrzebny profesjonalny serwis konsol

Jeśli pojawia się Red Line of Death, w takim przypadku niezbędne będzie czyszczenie PS4. Taką usługę powinien wykonać serwis konsol, który otworzy obudowę, usunie cały kurz, a także wymieni pastę termoprzewodzącą oraz termopady. W rezultacie czerwona dioda nie będzie się już pojawiać, a konsola może zacząć pracować ciszej, nie będzie się wyłączać. Jeśli jednak przyczyna jest inna niż zakurzenie konsoli i czyszczenie PS4 nie pomaga, wówczas konieczne może być dokonanie wymiany komponentów urządzenia na nowe. Artykuł powstał przy współpracy wraz z stroną www.serwis-konsol.com

One comment Add yours

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *