Plusy urlopów poza sezonem

Wypełniając w pracy plan urlopowy, zaznaczamy obowiązkowo wszystkie długie weekendy. Taka sama długość odpoczynku przy mniejszej liczbie wykorzystanych dni urlopu? Super! Następnie zaznaczamy dwa lub trzy tygodnie w lipcu i sierpniu – dzieci mają wakacje, a i słońca będzie najwięcej. Wszystko ustalone… Tylko później te tłumy… I te ceny…

Trochę przed, trochę po

Każdy hotel pęka w szwach w sezonie szkolnych wakacji. Rodziny z dziećmi, studenci po roku akademickim, pracownicy spragnieni ładnej pogody – wszyscy jak jeden mąż ruszają w najbardziej atrakcyjne turystycznie kierunki, skutecznie przy okazji windując ceny noclegów.
Coraz częściej koniec maja lub początek czerwca, a także początek września bywają piękne! Nie debatując nad tematem globalnego ocieplenia, zauważamy stałą poprawę pogody w tych miesiącach. Co ważne, planując wypoczynek w tych miesiącach, możemy liczyć nie tylko na więcej miejsca na plaży lub szlakach turystycznych, ale również na niższe ceny.
Co ważne, wybierając na urlop terminy poza szczytem sezonu, możemy liczyć na lepszy pokój. Dostępność pokoi w poszczególnych hotelach możemy sprawdzać na bieżąco – np. na stronie sieci hoteli bestwestern.pl, dzięki czemu możemy łatwo potwierdzić, iż już na początku roku większość bardzo atrakcyjnych pokoi została zarezerwowana na sezon wakacyjny. Początek września lub czerwca? Możemy przebierać w najlepszych ofertach!

Wakacyjny luz, poza wakacjami

Mniejsze obłożenie hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych przekłada się na… lepszą atmosferę. Nie chcemy odejmować pracownikom tych placówek, jednak podczas najbardziej napiętego okresu nie są w stanie poświęcić oni tyle uwagi poszczególnym klientom, co poza sezonem.
Jeśli macie nadzieję, że w ruinach zamku, któryś przewodnik indywidualnie potraktuje Wasze dziecko (np. pozwoli spróbować wycelować z kuszy), dużo większe szanse macie na to poza sezonem. Nawet super-miły pracownik nie zdecyduje się na takie potraktowanie jednego dziecka, jeśli w skład wycieczki wchodzi ich dziesiątka. Musiałby każde potraktować tak samo, poświęcając na to ilość czasu mogącą zaważyć na łącznym czasie oprowadzania.


Udając się do restauracji lub baru, również będziemy mogli liczyć na więcej uśmiechu, serdeczności i indywidualnego podejścia. Nie można powiedzieć, iż brakuje tego pracownikom w lipcu i sierpniu, ale być może napięty harmonogram obsługi stolików nie pozwala na tyle życzliwości, ile chcieliby nam okazać. A szkoda przecież tracić to, co najlepsze – tak u ludzi, jak i w naszych wakacjach.

Wakacje w Warszawie? Sprawdź ciekawe oferty noclegów w stolica na https://www.bestwestern.pl/hotele/destinations/hotels-destination/poland/hotele-w-warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *