Producent palet drewnianych

Drewniane palety to jeden z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych elementów wykorzystywanych przy transporcie różnego rodzaju materiałów. Dostępne są zarówno palety jednorazowe, jak i palety przeznaczone do wielokrotnego użytku, zgodne z obowiązującymi normami i przepisami. Jakie rodzaje palet wyróżniamy i jakie są ich zastosowania? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Palety drewniane i ich zastosowania

Palety drewniane są stosowane przede wszystkim do transportowania produktów w firmach produkcyjnych i handlowych. Dostępne są różne rodzaje palet, których zastosowanie jest nieco inne. Najpopularniejszym rodzajem palet są palety euro, czyli tzw. europalety. Występują one w różnych rozmiarach, a przeznaczone są do zastosowania w transporcie przy użyciu wózków widłowych. Palety euro są oznaczane skrótem EUR i muszą spełniać różnorodne wymagania i normy dotyczące przewozu i transportu towarów.

Innym rodzajem palet są palety przemysłowe. Oznaczane są skrótem ISO, a cechują się przede wszystkim większymi wymiarami niż europalety. Palety przemysłowe nie są objęte normami i przepisami, toteż ich jakość jest zwykle o wiele niższa niż w przypadku europalet. Są także tańsze w stosunku do wysokiej jakości europalet.

Do transportu w przemyśle chemicznym stosowane są palety oznaczane skrótem CP. Posiadają one szczególne wymagania dotyczące sposobów i jakości ich wykonania. Mogą być tworzone z drewna suszone i obrabiane termicznie. Cechują wysoką wytrzymałością i podwyższonymi standardami.

Ostatnim rodzajem palet są tzw. palety niestandardowe, które wykonywane są na podstawie konkretnych wymagań klienta. Nie mają one standardowych wymiarów ani kształtów, dzięki czemu mogą być dostosowane do transportu towarów o niestandardowych wymiarach.

Czołowy producent palet drewnianych

Producent palet drewnianych JCG specjalizuje się w eksportowaniu palet i elementów do ich produkcji do różnych krajów europejskich. Domeną firmy jest produkcja palet euro oraz produkcja palet epal, palet jednorazowych i innych rodzajów palet drewnianych. Palety produkowane są zgodnie z normami i wymogami, a zastosowanie najlepszych materiałów podnosi przede wszystkim wytrzymałość i trwałość oferowanych produktów. Do produkcji palet drewnianych wykorzystywane są jednie legalne materiały, a najczęściej wykorzystuje się połączenia drewna litego i rozdrobnionego. Materiał taki jest trwały i wytrzymały, zapewnia długą żywotność palety i możliwość jej bezpiecznego zastosowania do określonych w przemyśle celów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *