Przygoda z triathlonem

Wszyscy, którzy przygotowują się do triathlonu doskonale wiedzą, że oprócz doskonałej formy, odporności, wytrzymałości i kondycji niezwykle ważne jest też odpowiedni strój.To dzięki niemu bowiem możemy osiągać lepsze wyniki.

Jaki powinien być strój do triathlonu?

Triathlon jest najlepszym wyborem dla osób, które nie lubią ograniczać się do tylko wybranej, konkretnej dyscypliny sportu. W przypadku triathlonu mamy możliwość połączenia biegania, kolarstwa i pływania, co też zapewnia ogromną dawkę adrenaliny. Wszyscy, którzy przygotowują się do tego typu zawodów muszą wyposażyć się w odpowiedni strój i akcesoria, które nie tylko pozwolą na maksymalizację osiągnięć, ale też zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Jeżeli zastanawiasz się jaki kupić strój do triathlonu to przede wszystkim musi być on taki, by zapewniał odpowiedni komfort podczas pokonywania dystansów. Wszystkie dostępne akcesoria i asortyment muszą ułatwić osiągnięcie zadowalających wyników, jednak też nie mogą być powodem dyskomfortu. To wszystko powoduje, że to strój do triathlonu musi mieć odpowiedni ciężar, odprowadzać wilgoć i nie ograniczać ruchów.

Ważne elementy

Z racji tego, że jedną z dyscyplin triathlonowych jest bieganie, koniecznie trzeba wybrać odpowiednie spodenki biegowe. Idealnie sprawdzą się te, które nie będą zbyt ciężkie, do tego będą wykonane z materiałów, które pozwalają skórze oddychać, przy czym też będą odprowadzać wilgoć. Kiedy temperatura powietrza spadnie. lepszym rozwiązaniem będą na przykład legginsy. Warto sprawdzać ich skład, ponieważ najlepiej sprawdzają się te, które wykonane są z mieszanki poliamidu i elastanu. Takie spodenki zapewniają swobodę ruchów i duży komfort, tu też warto wybrać takie modele, które zapinane są na zamek, ponieważ z pewnością ułatwią ona ich zakładanie i ściąganie. Świetną inwestycja są też tak zwane kompresyjne spodenki triathlonowe. Jest to bardziej zaawansowany model, który to doskonale nadaje się zarówno do jazdy na rowerze jak i do biegania. Mają one miękką wkładkę, która minimalizuje dyskomfort jazdy na przykład na wąskim siodełku, natomiast zastosowane materiały hydrofobowe optymalizują przepływ ciepła.

Niezastąpiona odzież kompresyjna

Przygotowując się do triathlonu warto zainwestować w tak zwaną odzież kompresyjną i to zarówno w postaci spodenek czy legginsów, jak też koszulek i bluz. Tkaniny kompresyjne mają uciskać mięśnie, dzięki czemu też zwiększają przepływ krwi, a to z kolei poprawia jej natlenienie, co w rezultacie powoduje podniesienie wydajności i wytrzymałości mięśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *