Refundacja – najważniejsze kwoty

Refundacja środków chłonnych to zasadniczo nie jest taka prosta kwestia, jakby to się mogło wydawać. Wszystko tutaj bowiem zależy w zasadzie od rodzaju schorzenia, na jakie cierpi dana osoba. Jak dokładniej przedstawiają się tutaj poszczególne kwoty i limity? O tym powiemy poniżej.

Choroba nowotworowa

Przede wszystkim warto tutaj zacząć od choroby nowotworowej.. Generalnie miesięczny limit ilościowy na pieluchy NFZ oraz inne środki chłonne wynosi tutaj 77 zł i jest refundowany przez NFZ w 100 procentach.

Inne schorzenia

Jak zaś wygląda pieluchomajtki refundacja w innych chorobach? Otóż tutaj warto pokrótce powiedzieć o tym, jakie w zasadzie są to choroby. A zatem mamy tutaj przede wszystkim upośledzenie umysłowe, nietrzymanie moczu, zespoły otępienne, choroby układu nerwowego, układu pokarmowego, nerwowego czy też dróg moczowych, które wynikają wad rozwojowych albo też są pochodzenia pourazowego. Generalnie chorób tutaj jest naprawdę wiele i często to indywidualna sytuacja chorego decyduje o przyznaniu refundacji.

Generalnie jednak limit miesięczny pod kątem ilości to także jest 90 sztuk. Z kolei limit finansowy to z kolei 90 zł, które jest refundowane jednak w 70 %, co stanowi 63 zł. W efekcie do ilości 90 sztuk i kwoty 90 zł NFZ odda nam 63 zł.

Inwalidztwo wojenne, wojskowe, osoba represjonowana

W tym przypadku limit miesięczny to 90 sztuk, a finansowy 90 zł, przy czym refundowany jest on w 100%.

Na koniec warto podkreślić, że informacja, gdzie kupić pieluchy na NFZ w internecie może nam dużo pomóc, ponieważ umożliwi zakup znacznie tańszego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *