Rodzaje masaż w gabinecie. Poznaj ich wady i zalety!

Coraz większą popularnością cieszą się masaże, zwłaszcza twarzy .Taki masaż można wykonać również w domu,albo udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego lub salonów zajmujących się medycyną estetyczną. Z których masaży dostępnych w gabinecie warto skorzystać? Dowiedz się! Kosmetologia Warszaw Bielany oferuje również profesjonalne masaże, warto z nich skorzystać.

Czy masaż w gabinecie to dobry pomysł?

Korzystanie z profesjonalnych zabiegów może zapewnić Twojej skórze znacznie lepsze efekty niż te, które wykonamy samodzielnie w swoim domu.

Masaże dostępne w gabinecie wykonywane są przez osoby wyszkolone. Przez co taki masaż staje się o wiele skuteczniejszy i zachowany jest najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Podczas masażu w profesjonalnym gabinecie stosuje się specjalne kosmetyki dobrane do potrzeb skóry oraz różnego typu gadżety.

Rodzaje masaży dostępne w profesjonalnych gabinetach

Profesjonalne studia masaży posiadają w swojej ofercie wiele profesjonalnych zabiegów na twarz, zatem warto zapoznać się z nimi nieco bliżej i zdecydować, który masaż będzie odpowiedni do potrzeb naszej skóry. Jednymi z najpopularniejszy masaży twarzy są:

Masaż podciśnieniowy czyli inaczej endermologia

Głowica wytwarzająca próżnię to urządzenie wykorzystywane do endermologii. W momencie kiedy skóra zostaje zassana, głowica urządzenia następnie poddaje ją w specjalne ruchy przy wykorzystaniu rolek obracających się. Ten intensywny masaż dochodzi do najgłębszej warstwy skóry przez co od razu zauważamy poprawę jej wyglądu. Dodatkowo dzięki endermologii zwiększa się produkcja kolagenu.

Masaż Thalgolift

Masaż Thalgolift to zabieg na twarz, który zapewnia specyficzny rodzaj masażu tkanek głębokich. Salony Thalgo często oferują te usługi klientom. Przeprowadzany jest z dużą intensywnością oraz w szybkim tempie, co oznacza, że dociera również do głębszych warstw skóry. Szczególnie polecany dla osób po 40. roku życia

Masaż Kyukaku

Kyukaku wywodzi się z Japonii. Do tego rodzaju masażu stosuję się specjalny rodzaj baniek. Mają one kształt stożka, a wykonywane są z bardzo miękkiego silikonu. Kiedy przysysamy je do skóry masaż staje się możliwy.

Masaż Kobido

Masaż twarzy to obecnie bardzo popularna opcja, która pozwala zrelaksować się i odprężyć po długim dniu. Jednym z popularniejszych w ostatnim czasie jest bez wątpienia masaż Kobido. Oferowany jest w wielu profesjonalnych gabinetach. Kobido to połączenie szybkich ruchów oraz drenażu limfatycznego. Poprzez to, że jest dość intensywny może niestety często być bolesny, ale gwarantuje szybkie efekty.

Jakich efektów możemy spodziewać się po masażu twarzy?

Regularne masaże twarzy przynoszą wiele korzyści, a najczęstszymi są:

– Działanie przeciwstażeniowe – masaże pozwalają zachować młody wygląd skóry przez długi czas,

– Następuje lepsza produkcja kolagenu oraz elastyny– związki te odpowiedzialne są za sprężystość i jędrność skóry, pozwalają również zachować młody wygląd skóry,

– Znakomicie redukują zmarszczki– masaże pomagają zlikwidować zmarszczki na skórze,

– Wpływają na zmniejszenie powstałych obrzęków i opuchlizn– masaże twarzy pomagają złagodzić obrzęki i zatrzymanie płynów poprzez stymulację krążenia limfatycznego.

– Efekt relaksu i odprężenia – wykonanie dobrego masażu twarzy to wciąż świetny sposób na relaks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *