Słownik Scrabble online – sprawdź słowa ułożone w grze

Celem gry w Scrabble jest zdobycie jak największej liczby punktów na podstawie słów ułożonych na planszy z wylosowanych liter. Jednak nie każde słowo w grze jest dopuszczalne. Jak można to sprawdzić?

Jakie słowa są dopuszczalne w grze Scrabble?

Scrabble, a także podobne gry, na przykład Scriba czy Literaki, umożliwiają układanie słów dopuszczonych w słowniku języka polskiego oraz ich form gramatycznych. Wyjątkami są słowa zapisywane wielką literą, w cudzysłowie, a także z łącznikami, apostrofami, zagranicznymi znakami diakrytycznymi.

W oficjalnych rozgrywkach w Scrabble stosuje się Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty opracowany przez Polską Federację Scrabble.

Jak łatwo sprawdzić dopuszczalność słowa?

Dopuszczalność ułożenia danego słowa w grze w Scrabble można sprawdzić w słowniku języka polskiego. Jest jeszcze jedno, wygodniejsze wyjście – to  Scrabble słownik online. Wystarczy wpisać do okienka słowo, aby od razu otrzymać odpowiedź.

Internetowe słowniki Scrabble zawierają bazę słów, które dopuszczalne są do użycia w grze. Mogą one obejmować wszystkie możliwe słowa lub tylko te znajdujące się w Oficjalnym Słowniku Polskiego Scrabblisty – w tym przypadku jest ich mniej.

Jak jeszcze można wykorzystać słownik Scrabble?

Warto też wskazać, że słownik Scrabble można zastosować na jeszcze jeden sposób. Po wpisaniu do okienka słownika posiadanych literek użytkownik dowiaduje się, jakie słowa mogą z nich powstać.

Ze słownika Scrabble można korzystać online na komputerze oraz na urządzeniach mobilnych – smartfonie lub tablecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *