Tania łazienka – jak wybrać płytki do łazienki?

Jeszcze do niedawna łazienka była pomieszczeniem, które miało za zadanie głównie pełnić funkcję użytkową. Na szczęście w ostatnich latach ten trend bardzo się zmienił i nowoczesne łazienki, goszczące na łamach wnętrzarskich magazynów, zachwycają swoim wystrojem i robią wrażenie już na pierwszy rzut oka. Płytki podłogowe w łazience są bardzo ważnym elementem, mają bowiem wpływ nie tylko na utrzymanie czystości w pomieszczeniu, ale i na ogólny klimat w nim panujący. Szeroką ofertę płytek podłogowych do łazienek znaleźć można na stronie www.tanialazienka.com/plytkipodlogowe.html

Jak dobrać płytki do łazienki?

Zanim wybierze się na poszukiwania płytek do łazienki, warto wcześniej pomyśleć nad drobiazgowym projektem tego pomieszczenia. Już przed zakupem płytek podłogowych warto rozważyć, w jakich miejscach będą stały sprzęty łazienkowe i wyposażenie wnętrza oraz ile miejsca będą zajmować. Tylko wtedy można dopasować kolorystykę płytek podłogowych oraz ich rozmiary, tak by podkreślały charakter wnętrza jak najlepiej.

Główna zasada jest taka, że do małych łazienek lepiej sprawdzają się płytki w stonowanych kolorach. Potrafią one optycznie powiększyć i tak ograniczoną przestrzeń oraz nie zdominują pomieszczenia. Nieprawdą za to jest, że w niewielkich łazienkach powinno się używać tylko niewielkich rozmiarów płytek podłogowych. Projektanci wnętrz twierdzą, że nawet wielkoformatowe płytki doskonale sprawdzą się w takich łazienkach, pod warunkiem że będą widoczne ich co najmniej dwa rzędy. Właściciele dużych łazienek mogą nieco bardziej zaszaleć przy wyborze płytek na podłogę. Nic nie stoi na przeszkodzie powiem, by umieścić w nich płytki podłogowe, które są bardzo wzorzyste i przyciągają uwagę już na pierwszy rzut oka.

Podłoga w łazience nie musi być nudna

Jeszcze do niedawna na łazienkowych podłogach królowały gładkie płytki w stonowanych kolorach. Obecnie w sklepach coraz częściej można znaleźć płytki, które już na pierwszy rzut oka zachwycają mnogością barw oraz niestandardowymi kształtami. Nowoczesne łazienki coraz bardziej usiłują zgubić czysto łazienkowy charakter, dlatego na ich podłogach często pojawiają się płytki imitujące drewno lub naturalny kamień. Stanowią one niesamowitą ozdobę wnętrza i potrafią zadecydować o jego ogólnym klimacie. Osoby, które nie mogą zdecydować się na konkretny wzór płytek podłogowych, zawsze mogą zdać się na opinią projektanta wnętrz, który podpowie jaki wzór jest obecnie modny i będzie dobrze prezentował się w wybranym wnętrzu.

Posted in Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *