Wirtualny alkomat – kalkulator online, który szybko policzy promile

Po spożyciu alkoholu najlepiej zrezygnować z jazdy samochodem. Można narazić się wtedy na poważne konsekwencje. Często jednak pojawia się pytanie – po jakim czasie od spożycia alkoholu można zasiąść za kierownicą? W odpowiedzi może pomóc wirtualny alkomat.

Czym jest wirtualny alkomat?

Wirtualne alkomaty, inaczej alkomat online, to dostępne w sieci kalkulatory, których zadaniem jest obliczenie orientacyjnej ilości promili – stężenia alkoholu we krwi.

Kalkulator promili tego typu może pomagać w podjęciu decyzji o prowadzeniu pojazdu, pokazując, czy po wypiciu alkoholu i odczekaniu określonego czasu jest to już możliwe. Warto jednak pamiętać o tym, że dane podawane przez taki wirtualny alkomat są jedynie szacunkowe i nie muszą odzwierciedlać rzeczywistych wyników.

Jak sprawdzić ilość promili w wirtualnym alkomacie?

W sieci działają liczne strony internetowe zawierające kalkulatory promili. Różnią się one głównie pod kątem danych, jakie należy do nich wprowadzić, aby otrzymać wynik.

Najczęściej kalkulator promili wymaga wpisania danych jak:
– płeć – mężczyzna, kobieta
– masa ciała w kg
– rodzaj i ilość alkoholu
– kiedy alkohol został wypity

Niektóre alkomaty pozwalają na wybór rodzaju trunku z listy, na przykład piwo 5%, wino 12%, wódka 40%, natomiast inne umożliwiają samodzielne wybranie zawartości alkoholu w trunku.

Po wypełnieniu całego formularza wystarczy tylko wcisnąć przycisk, aby sprawdzić wynik. Wirtualny alkomat poda, jaka jest szacunkowa wysokość alkoholu w krwi wraz ze wskazaniem, czy umożliwia ona prowadzenie pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *