Zaręczyny? Potrzebny będzie pierścionek

Przychodzi taki czas, że związek staje się poważny i zaczynamy myśleć o małżeństwie. Ślub poprzedzają oświadczyny. Czas najwyższy przejrzeć pierścionki zaręczynowe u jubilera, aby wybrać dla swojej wybrance ten najpiękniejszy i najbardziej do niej pasujący. Do dyspozycji są pierścionki złote, srebrne, w wersji minimalistycznej lub bogato zdobione. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Czas na wybór pierścionka zaręczynowego

Pierścionki zaręczynowe nie są tylko ozdobą, ale symbolem, znakiem zaślubin z Kościołem. Mogłoby się wydawać, że wybór biżuterii jest czymś banalnie prostym, ale w praktyce bywa z tym różnie i panowie mają nierzadko problemy ze znalezieniem tego odpowiedniego. Trzeba pamiętać o tym, że pierścionki złote z brylantem kupowane są z myślą o tym, że ukochane partnerki będą nosiły je do końca życia. Można oczywiście wybrać się do jubilera ze swoją kobietą, ale jeśli zaręczyny mają być niespodzianką, romantycznym wydarzeniem, zakupu trzeba dokonać samodzielnie, ewentualnie prosząc o poradę innej kobiety.

Co należy mieć na uwadze?

Jeśli mężczyzna planuje kupić w tajemnicy przed swoją wybranką życia pierścionek zaręczynowy, warto wybrać się do jubilera w towarzystwie kobiety, która jest bliska swojej przyszłej narzeczonej, czyli przykładowo pójść z jej przyjaciółką, mamą czy siostrą. Chodzi tutaj o osobę, która wie, co się podoba partnerce, zna jej gust. Samodzielny zakup pierścionka zaręczynowego wymaga znajomości rozmiaru palca wybranki. Zasada jest tak, aby pierścionki zaręczynowe pasowały do charakteru i osobowości noszących je kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *