Zastosowanie sufitów napinanych

Sufity napinane to nowoczesne lekkie konstrukcje wykonane z wytrzymałej termokurczliwej folii PCV. Jej właściwości, łatwość montażu, duże możliwości aranżacyjne, sprawiają że mają bardzo szerokie zastosowanie.

Zalety sufitów napinanych

Największą zaletą sufitów napinanych jest lekkość konstrukcji i szybki montaż. Dzięki temu nie obciążają one stropów i mogą być montowane także w starych budynkach. W zależności od wielkości sufit waży zaledwie kilka kilogramów i mieści się w dużej reklamówce. Jednocześnie jednak folia jest niezwykle trwała, 1 m2 wytrzymuje ciężar 100 l wody. Stanowi więc równocześnie bardzo dobre zabezpieczenie przed zalaniem. Sufit napinany montowany jest na lekkich listwach aluminiowych, przykręcanych do ściany.

Kolejne zalety to estetyka, łatwość utrzymania w czystości (wystarczy odkurzyć, a co 4-5 lat umyć), nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Zastosowanie w budynkach indywidualnych

Sufity napinane dają możliwość szybkiego remontu mieszkania bez konieczności usuwania mebli, kucia tynków i całego tego bałaganu. Nierówny sufit z zaciekami w ciągu kilku godzin można zasłonić sufitem napinanym. Przy okazji można zastosować ciekawe rozwiązania dekoracyjne. W salonie podświetlić taśmami LED, do pokoju dziecięcego zamówić sufit z nadrukiem z ulubionej bajki.

Zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej

Antyseptyczne właściwości folii stosowanej w sufitach podwieszanych powodują, że może być ona stosowana w szpitalach, lokalach gastronomicznych.

Folia termokurczliwa PCV posiada właściwości dźwiękoszczelne, dzięki temu może być stosowana w salach koncertowych, studiach nagrań oraz pomieszczeniach, które wymagają wyciszenia.
Walory dekoracyjne sufitów napinanych sprawiają, że mogą być stosowane także w restauracjach, hotelach, bankach, klubach i wielu innych.

Posted in Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *