Boks garażowy na wymiar – czy warto?

Szafy garażowe doskonale sprawdzają się podczas organizacji przestrzeni. Uczciwa cena sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup tego rodzaju mebli. Należy podkreślić, że znacząco różnią się one od tradycyjnych regałów, czy też półek. Znacznie łatwiej jest wpasować je w otoczenie. Wybierane są przede wszystkim do wnętrz o niewielkim metrażu, czy też nisko osadzonym suficie. To również prawdziwy strzał w dziesiątkę w przypadku parkingów podziemnych, gdzie zwykle nie mamy dostępu do żadnych dodatkowych schowków. Pod uwagę warto jest wziąć nie tylko gotowe modele, ale również te, które projektowane są na indywidualne zlecenie.

Swobodna konfiguracja

Boksy garażowe projektowane na indywidualne zlecenie lepiej spełniają swoje zadanie, niż konstrukcje gotowe. Wynika to z faktu, że możemy zdecydować nawet o najmniejszych detalach. Oczywiście projekt mebli wykonywany jest przez doświadczonych, a zarazem wyspecjalizowanych fachowców. Decyzji o współpracy lepiej nie podejmować zbyt pochopnie. Wykonawca powinien cieszyć się pozytywną opinią wśród klientów. Najrozsądniej postawić na markę, która specjalizuje się w konstrukcjach garażowych, czy też przemysłowych.

Szafa w stu procentach dopasowana do wskazanego miejsca umożliwia jego efektywne zagospodarowanie. Mamy pewność, że wykorzystamy nawet najmniejszy skrawek. Warto dodać, że w zdecydowanej większości przypadków wysokość szafy można regulować, tak aby pasowała ona do auta. Nie należy więc obawiać się zmiany samochodu na wyższy. Oczywiście konstrukcje nie są przytwierdzane na stałe, a więc można je przesuwać i zmieniać ich położenie. Dla wielu osób jest to kolejną zaletą.

Walory wizualne

Podczas projektowania szafy garażowej decydujemy nawet o najmniejszych szczegółach. Zadowoli to tych, którzy posiadają specyficzne upodobania. Nierzadko możliwe jest wybranie koloru z palety RAL – jest w czym wybierać, a więc każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Z wiadomych względów największym zainteresowaniem cieszą się odcienie neutralne, które są najbardziej uniwersalne. Bez trudu można jednak stworzyć boks w niesztampowym kolorze, który odmieni charakter każdego pomieszczenia.

Najczęściej spotyka się szafy stalowe. Wiele osób obawia się procesów korozyjnych – rdza nie tylko prezentuje się mało estetycznie, ale również obniża parametry użytkowe tworzywa. Wysokiej klasy meble są jednak kompleksowo zabezpieczane przed czynnikami zewnętrznymi. Nie trzeba więc martwić się o ślady użytkowania, które mogłyby powstać z uwagi na specyficzne warunki otoczenia. Taki zakup jest najbardziej opłacalny pod względem ekonomicznym, a więc warto jest wziąć go pod uwagę. To najlepsza opcja dla tych, którzy racjonalnie inwestują gotówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *