Choinka sztuczna – PE czy PCV?

Przy wyborze sztucznej choinki warto zwrócić uwagę, z jakiego materiału wykonano jej gałązki. Czy lepiej zdecydować się na choinkę PE czy PCV? Porównujemy je ze sobą i podpowiadamy, czym się różnią!

Choinka PCV – ekonomiczny zakup

Kiedyś w sprzedaży można było znaleźć wyłącznie choinki PCV, których gałązki powstają z folii z polichlorku winylu, czyli PCV. Są one cięte na wąskie paski i okręcane wokół drucików, aby dać efekt gałązek igliwia.

Ze względu na zastosowane materiały choinka sztuczna PCV wyróżnia się przystępną ceną, dlatego można kupić ją bez przepłacania. Najmniejsze choinki to wydatek nawet poniżej 50 złotych, natomiast wysoka choinka to koszt około 150-200 złotych. Jeśli poszukujesz świątecznych ozdób to zerknij na stronę donito.pl/magia-swiat.

Choinka PE – jakość premium

Druga propozycja to choinka PE, która wykonana jest z polietylenu. W tym przypadku gałązki odlewane są z tworzywa sztucznego, dlatego wyglądają one bardziej naturalnie w porównaniu do choinek PCV i magia świąt razem z nią jest jeszcze piękniejsza.

Ze względu na produkcję choinka PE jest związana z wyższym kosztem, dlatego też małe drzewko to wydatek od około 200 złotych, natomiast wysoka choinka sztuczna będzie kosztowała nawet ponad 1000 złotych.

Choinka hybrydowa – PCV z elementami z PE

W sprzedaży można znaleźć także choinki hybrydowe, które wykonane są z PCV, jednak mają także dodatkowe elementy z PE na końcówkach gałązek, dzięki czemu całe drzewko wygląda bardziej naturalnie, lecz nie jest również bardzo drogie.

Choinki sztuczne PE i PCV można kupić w różnych sklepach stacjonarnych i online. Najlepiej zamawiać je w punktach, gdzie dostępne są ozdoby na Boże Narodzenie, dlatego można od razu zamówić piękną choinkę z dekoracjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *