Czy warto wstawić do sypialni łóżko kontynentalne?

Dobrze urządzona sypialnia to gwarancja funkcjonalnego, komfortowego i estetycznego wnętrza. Jako, że w pomieszczeniu tym spędzamy bardzo wiele czasu każdego dnia, warto dołożyć wszelkich starań do tego, aby wystrój był praktyczny i przytulny. Centrum sypialni stanowi łóżko, które jest najważniejszym meblem. Coraz więcej osób decyduje się na duże łóżko małżeńskie, które wygląda bardzo luksusowo i stanowi nieprzeciętną dekorację. Przykładem jest łóżko kontynentalne.

Czym tak w ogóle jest łóżko kontynentalne?

Wielu osobom niewiele mówi określenie łóżko kontynentalne. Tego typu meble różnią się od tych tradycyjnych. Posiadają one kilkupoziomową konstrukcję. Podstawą jest drewniana skrzynia, wewnątrz której znajdują się liczne rzędy sprężyn bonellowych. Z zewnętrznej strony skrzynia jest obita materiałem, pasującym do materaca. Dalej jest gruby materac, który podtrzymuje wszystkie sprężyny znajdujące się w skrzyni. Kolejną warstwą jest cieńszy materac nawierzchniowy. Na koniec mamy jeszcze zagłówek. Zwykle jest on obity taką samą tkaniną co materac i skrzynia łóżka. Co ciekawe, wszystkie wyżej wymienione elementy, na które składa się łóżko kontynentalne, można dowolnie dobrać do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Najczęściej wybierane są modele dwuosobowe, ale na rynku dostępne są także łóżka kontynentalne w wersji pojedynczej. Jeśli zależy nam na dodatkowej przestrzeni do przechowywania pościeli, poduszek czy koców, można wybrać łóżko w wersji z pojemnikiem. Innowacyjnym rozwiązaniem jest wybór łóżka sterowanego elektrycznie. Możliwe staje się wówczas regulowanie wysokości zagłówka i podnóżka przy pomocy pilota. Jest to z pewnością bardzo praktyczna i wygodna funkcja, ale wszystko to niestety zawyża cenę końcową mebla.

Jakie zalety ma łóżko kontynentalne?

Coraz więcej osób zastanawia się nad sensem zakupu łóżka kontynentalnego. Tego typu meble mają już wielu zwolenników, co wynika z licznych zalet tego rozwiązania. Łóżka te mają bardzo dobrze przemyślaną i praktyczną konstrukcję. Sprzyja ona swobodnemu przepływowi powietrza między materacem a podłogą. Dobra wentylacja z kolei zmniejsza ryzyko rozwoju pleśni. Jeśli komuś zależy na utrzymaniu sypialni w nienagannej czystości i spaniu na meblu o wysokim poziomie higieny, jak najbardziej warto zdecydować się na łóżko kontynentalne. Nie bez powodu w pokojach hotelowych można spotkać właśnie tego typu meble.W przypadku łóżka kontynentalnego można mówić o wysokim komforcie użytkowania. Gwarantują to dwa materace, w które jest wyposażony mebel – jeden gruby a drugi cieńszy. Pierwszy materac znajdujący się w skrzyni łóżka ma nieco wyższy stopień twardości i jest elastyczny, co przekłada się na stabilność, bezpieczeństwo i dużą wygodę. Z kolei materac nawierzchniowy podnosi komfort i miękkość. Zaletą łóżek kontynentalnych jest ich estetyka. Za pomocą tych mebli można nadać wnętrzu charakteru, wprowadzić do sypialni nutkę luksusu. Przebierać można w obiciach mebla, mając do wyboru szeroką gamę kolorystyczną. Nie ma najmniejszego problemu z dostosowaniem go do wystroju sypialni. Jako, że stelaż łóżka kontynentalnego jest podwyższony, rozwiązanie to okazuje się być niezwykle pomocne w przypadku osób starszych i niepełnosprawnych.

Artykuł powstał we współpracy z expertsnu.pl – Łózka 200×200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *