Dlaczego warto skonsultować umowę z prawnikiem?

Zanim złożymy swój podpis na umowie, powinniśmy dokładnie zapoznać się z jej zapisami. Co wtedy, gdy są one zbyt skomplikowane i niejasne? Najlepiej udać się do kancelarii prawnej, by uzyskać fachową pomoc.

Czym jest opiniowanie umów?

Niezależnie od tego, czy chodzi o wzór umowy najmu, umowy pożyczkowej, kredytowej czy też o umowy biznesowe, na przykład jak umowa z podwykonawcą, kancelarie prawne służą fachową pomocą w ich opiniowaniu. Co to za usługa?

Opiniowaniem umów nazywa się usługę prawną, która polega na zapoznaniu się z zapisami umowy przez prawnika oraz na wydaniu opinii na jej temat. Na jej podstawie klient może podjąć dalsze kroki, na przykład sygnować umowę, zmienić ją, wnieść sprawę do sądu w związku z niedozwolonymi klauzulami zawartymi w dokumencie.

Dlaczego warto zamówić usługę opiniowania?

Główne korzyści opiniowania umów to:
– Możliwość wykrycia niekorzystnych zapisów i klauzul niedozwolonych w umowie,
– Ocena, czy umowa nie godzi w interesy klienta,
– Brak ryzyka związanego z podpisaniem niekorzystnej umowy,
– Skuteczniejsza walka o własne prawa.

Opiniowanie umów – jak skorzystać z usługi?

Obecnie usługa opiniowania umów jest oferowana w wielu kancelariach. Co więcej, można skorzystać z niej także online lub jako porady prawne przez telefon, więc nie wymaga ona osobistego kontaktu z prawnikiem.

Prawnik może także przygotować wzór umowy, na przykład wzór umowy najmu, napisać pozew oraz reprezentować klienta w kontaktach z drugą stroną umowy i przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *