Firma w Szwecji – czy warto skorzystać z usług EOR?

Przedsiębiorcy planujący rozwój w Szwecji mogą otrzymać kompleksowe wsparcie przy wejściu na ten rynek. Wśród dostępnych usług znajduje się EOR. Co warto wiedzieć na temat Employee of Record – pracodawcy formalnego? Spojrzyj na artykuł, który został napisany we współpracy z atrum.se/szwecja-eor.

Na czym polega usługa Employee of Record?

Gdy przedsiębiorca chce wejść na zagraniczny rynek, musi dostosować się do panujących na nim zasad. Dotyczy to również formalności dotyczących zatrudniania pracowników. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest usługa EOR. Co to jest EOR (Employee of Record)?

Employee of Record, również Employer of Record, jest rodzajem usługi, która polega na przekazaniu zewnętrznemu podmiotowi formalności związanych z zatrudnieniem pracowników. Podmiot ten nazywany jest wtedy pracodawcą formalnym.

Podmiot prowadzący usługi EOR może zająć się czynnościami jak:
– Zatrudnienie wybranego przez klienta pracownika,
– Wypłacanie pensji w walucie lokalnej,
– Przygotowywanie harmonogramów, list płac,
– Naliczanie i odprowadzanie podatków, składek,
– Doradztwo w dziedzinie kadr, płac, prawa.

Jakie zalety mają usługi EOR w Szwecji?

Gdy firma chce wejść na szwedzki rynek, usługa EOR może być wtedy bardzo pomocna. Dlaczego EOR sie sprawdza w Szwecji?

Przede wszystkim usługa ta umożliwia zredukowanie formalności dotyczących zatrudnienia w innym kraju. Zmniejsza to ryzyko, pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy.

Klient firmy EOR zachowuje zatem prawo do rekrutacji oraz zarządzania pracownikami, ale nie musi on zajmować się sprawami formalnymi, które bywają skomplikowane.

Obecnie usługi tego typu są dostępne w firmach świadczących usługi dla biznesu również w Polsce. Jak można zlecić zatrudnienia pracownika innej firmie? Aby rozpocząć współpracę, należy skontaktować się z nią, by otrzymać szczegółowe informacje o współpracy i uzgodnić jej szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *