Jak wykonać remanent z pominięciem arkuszy spisowych (LoMag)?


Program magazynowy pozwala wykonać nam remanent na kilka różnych sposobów. To od nas zależy, która metoda będzie najkorzystniejsza. Spora część osób decyduje się na remanent za pomocą arkuszy spisowych. Jest to dość proste, a przede wszystkim szybkie. Oczywiście system magazynowy (http://www.lomag.pl/warehouse/) umożliwia nam stworzenie inwentaryzacji z pominięciem arkuszy spisowych. W jaki sposób to zrobić?

Stworzenie remanentu w pustym dokumencie

Do utworzenia remanentu będzie potrzebny nam pusty dokument. To właśnie do niego będziemy dodawać interesujące nas towary. Nie musimy bazować na arkuszach spisowych. Wszystko tworzymy od postaw, więc trzeba liczyć się z tym, że potrwa to nieco dłużej. Jest to dobre rozwiązanie raczej w przypadku niewielkich obiektów magazynowych.
Remanent może zostać również utworzony na podstawie aktualnego stanu magazynowego. Wartości towarów możemy swobodnie modyfikować. Wystarczy jedynie wskazać produkt, a następnie nacisnąć przycisk „Edytuj”.

Automatyczne utworzenie korekty magazynu

Korekta magazynu to dokument, który generowany jest w sposób automatyczny podczas przeprowadzania remanentu. Jeśli chcemy się z nim zapoznać, to musimy kliknąć „Dokumenty” – „Korekty stanu magazynu”. Dzięki temu dowiemy się, które towary zostały zmodyfikowane. Będziemy mogli poznać ich stan magazynowy przed wykonaniem remanentu, a także po jego wykonaniu. Taki raport tworzony jest przez oprogramowanie samoistnie, więc nie musimy wykonywać żadnych dodatkowych czynności.

Więcej na: programy magazynowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *