Jak zabezpieczyć paczkę? Sprawdź polecane materiały!

Prowadzisz sprzedaż internetową? Chcesz, aby oferowane przez Ciebie produkty bezpiecznie docierały do klientów? W takim przypadku sprawdź listę materiałów, które są niezbędne podczas pakowania paczek!

W co pakować przedmioty?

W pierwszej kolejności konieczne jest wybranie odpowiedniego materiału przeznaczonego do zapakowania paczki. Firmy, których domeną jest sprzedaż internetowa, najczęściej korzystają z poniższych typów materiałów:

– Kartony – do ich wykonania używana jest tektura falista albo lita i są one dostępne w różnych wariantach pod kątem ich wielkości, grubości oraz sposobu zamknięcia.
– Koperty – najczęściej używane są koperty kartonowe lub bąbelkowe, czyli z powietrznym wypełnieniem, które dodatkowo chronią zawartość.
– Foliopaki – rodzaj kopert wykonanych z folii, stosowane głównie do miękkich produktów jak tekstylia.
– Folie – używane do owijania produktów, które mają własne, dobrze zabezpieczone opakowania.
Tektury faliste, foli i inne tego typu produkty znajdziesz między innymi w sklepie: https://neopak.pl/kartony/tektura-falista.

Jak wypełnić paczkę?

Gdy przedmiot pakowany jest w paczkę kartonową, może wymagać także dodatkowego zabezpieczenia. Do tego celu stosowane są wypełniacze. Jak zabezpieczyć paczkę?

– Folie bąbelkowe – służą do owijania pojedynczych produktów, by chronić je przed uszkodzeniami.
– Poduszki powietrzne – folie napompowane powietrzem, które dobrze chronią paczkę przed uderzeniami.
– Tektura falista – może być używana do ekologicznego pakowania przez owijanie produktów, ich rozdzielanie. Stosowana także jako pocięta tektura, która dobrze amortyzuje.
– Papier – używany jako zgnieciony albo jako pocięty.
– Pianki – wykonane z tworzyw sztucznych lub ekologicznych materiałów, służą do wsypywania do wnętrza paczki, by ją amortyzować.

Zatem do pakowania można zastosować różne typy materiałów. Ich dobór zależy głównie od rodzaju przedmiotów, jakie mają być wysyłane, dlatego warto dobrać je tak, by mogły docierać do klientów bez ryzyka uszkodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *