Jaką wybrać minikoparkę

Profesjonaliści polecają małe koparki Wacker, Yanmar. Minikoparki są nader powszechnymi urządzeniami, stosowanymi na masową skalę. Przede wszystkim to, co jest w nich istotne to ich mobilność i możliwości jakie ze sobą niosą. Wbrew pozorom rynek minikoparek jest całkiem mocno rozwinięty oraz daje wiele szans wyboru spośród wielu maszyn takich, jak minikoparki budowlane, minikoparka gąsienicowa i koparki łańcuchowe.

Czym są minikoparki?

Minikoparki są grupą koparek jednonaczyniowych hydraulicznych o masie dochodzącej do 15 ton. Konstrukcja takiej maszyny jest niemalże identyczna, co w przypadku przeciętnych koparek. Nader często są wyposażone w gąsienicowe podwozie, lemiesz na przodzie i mechanizm kolumny obrotu wysięgnika. Ten ostatni element jest bardzo często nazywany w języku angielskim boom swingiem.

Małe koparki budowlane

Minikoparki są maszynami zdolnymi wykonywać wiele zadań. Co lepsza posiadają uniwersalne wyposażenie. Ich osprzęt jest wymienny przez, co należy rozumieć takie elementy, jak widły, nożyc, młot hydrauliczny i świder. Dzięki temu można przygotować swoją maszynę do różnej pracy. Zazwyczaj minikoparki są używane na budowie do prostych oraz niewymagających prac budowlanych. Stąd małe koparki budowlane są tak bardzo często pożądane podczas wykonywania poszczególnych zadań. Producenci zapewniają serwis by koparki były zawsze sprawne.

Minikoparki łańcuchowe

Ich działanie opiera się przede wszystkim na specjalnym łańcuchu. Pozwala on na sprawne kopanie głębokich i wąskich rowów. Nader często jest to potrzebne do różnego rodzaju przedsięwzięć. Stąd koparki łańcuchowe cieszą się sporym zainteresowaniem w sytuacji poszczególnych prac budowlanych.

Minikoparka gąsienicowa

Jest nader dobrze znana właśnie ze względu na swój charakterystyczny wygląd. Minikoparka gąsienicowa z uwagi na swój wygląd może być wykorzystywana w sytuacjach, gdy należy przemieszczać się z pobranym materiałem albo jeśli kopanie wymaga przemieszczania się na niewielkie odległości.
Minikoparki budowlane są szczególnie chętnie stosowane na budowie. To właśnie te maszyny pozwalają  na wykonywanie różnych zleceń i zadań. Jednymi z najbardziej popularnych są Wacker koparki i koparka gąsienicowa Yanmar. Minikoparki budowlane pomimo swoich niewielkich rozmiarów posiadają naprawdę spory potencjał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *