Jaki program warto wybrać do tłumaczeń języka angielskiego?

Nie musisz umieć perfekcyjnie mówić po angielsku, żeby coś sobie przetłumaczyć. Wystarczy skorzystać z programów komputerowych, które oferują funkcję tłumaczenia. Oto lista najpopularniejszych, darmowych i profesjonalnych programów służących do wykonywania tłumaczeń języka angielskiego.

Dowiedz się również jak wygląda sprawa jeśli chodzi o tłumacz języka szwedzkiego Warszawa.

Bezpłatne programy komputerowe służące do tłumaczeń języka angielskiego

Tego typu narzędzia są niezwykle pomocne podczas przeglądania sieci, zwłaszcza jeśli chcesz przetłumaczyć jakąś treść lub wypowiedź z języka angielskiego na język, którym się posługujesz.

Z takich programów można korzystać zarówno w domu na komputerze, jak i w podróży na urządzeniach mobilnych. Są dla Ciebie dostępne przez cały czas, w zasięgu Twojej ręki.

W chwili obecnej nawet bezpłatne programy służące do tłumaczenia języka angielskiego mogą zagwarantować Nam bardzo wysokiej jakości tłumaczenia. Takie tłumaczenia oczywiście nie są perfekcyjne jednak do własnego użytku spisują się naprawdę dobrze.

1. Google Translate (Tłumacz Google)

Jeśli chodzi Google Translate to jest to jeden z najpopularniejszych programów służących do tłumaczenia języków obcych w pełni za darmo. Dzięki Tłumaczowi Google możesz od razu tłumaczyć potrzebne treści.

Ponadto Tłumacz Google może tłumaczyć całe dokumenty (m.in.) te dokumenty, które zostały zapisane w takich formatach jak : docx, .pdf i xlsx. Co więcej, umożliwia odczytywanie na głos przetłumaczonych treści za pomocą syntezatora mowy oraz tłumaczenie na żywo za pomocą aparatu w telefonie.

2. DeepL

Jest on również tak samo popularny jak Google Translate. Pomaga na tłumaczenie różnych treści w bardzo szybkim czasie i z dużą dokładnością.

Często mówi się nawet, że DeepL przygotowuje tłumaczenia jeszcze dokładniej.

3. iTranslate

Ten program jest trochę mniej znany niż wyżej wymienione, jednak równie dobrze radzi sobie z tłumaczeniami. Dostępny jest w wersji komputerowej oraz na urządzeniach mobilnych.

Dzięki temu możesz korzystać z tłumaczenia ustnego – po prostu powiedz zdanie, a iTranslate przetłumaczy je na wybrany przez Ciebie język. Z jego pomocą można również skorzystać z tłumaczenia treści widzianych przez aparat telefonu .

Programy służące na profesjonalnego tłumaczenia języka angielskiego

Wśród bezpłatnych programów służących do tłumaczeń znaleźć można również programy bardziej zaawansowane, profesjonalne, które bardzo często stosowane są w biurach oferujących usługi tłumaczeń.

Bardzo często do tłumaczenia języka angielskiego wykorzystuje się zaawansowane narzędzia takie jak CAT, co tłumaczy się jako Computer Aided Translation. To profesjonalne narzędzia, które wykorzystują uczenie tak zwane maszynowe, które ułatwia tłumaczenie wielu różnego rodzaju treści.

W chwili obecnej wykorzystywanych jest wiele tego typu narzędzi CAT, do których zalicza się przede wszystkim OmegaT, Trados, WordFast, MemoQ. Narzędzia te różnią się pomiędzy sobą funkcjami jakie posiadają oraz precyzyjnością w uczeniu się maszynowym i tłumaczeniu, co ma wpływ na efekty końcowe.

Na jaki program do tłumaczenia warto się ostatecznie zdecydować?

Kiedy zależy Nam na tym, aby szybko przetłumaczyć jakąś treść na urządzeniach komputerowych albo urządzeniach mobilnych, wystarczy internet i otworzenie jakiejś strony lub aplikacji, dzięki którym można szybko i dokładnie przetłumaczyć potrzebne treści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *