Na narty w 2019/2020 do słowackich gór Mała Fatra

Zastanawiasz się już nad tegoroczną zimą i urlopem zimowym? Niezapomnij w porę rezerwować noclegi na ferie zimowe 2020. Jeśli szukasz atrakcyjnej destynacji zimowej, może zainteresuje cię właśnie Mała Fatra z ośrodkiem narciarskim Vrátna. Oprócz pięknej przyrody i czystego górskiego powietrza tu znajdziesz ponad 14 km stoków w łącznie 4 obszarach. Mała Fatra położona jest w północnej części Słowacji, w pobliżu granicy z Czechami i Polską. Centrum ruchu turystycznego w tej okolicy jest miejscowość Terchová. Co roku odwiedza ją wiele turystów, jak w porze letniej, tak również zimowej.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Miejscowość Terchová jest wyszukiwana wśród narciarzy również ze względu na bliskość aż trzech najlepszych ośrodków narciarskich Słowacji. Jazda na nartach na Słowacji będzie z pewnością udana. Najbliższy ośrodek narciarski to Vrátna, nieco bardziej oddalonym jest ośrodek Kubínska hoľa dokąd podróż trwa 30 minut samochodem, a na Wielka Raczę do 45 minut. Wynajmując pokój w Terchowej możesz codziennie zjeżdżać na nartach w innym ośrodku. Ośrodek narciarski Kubínska hoľa ma mniej-więcej taką samą długość tras narciarskich co ośrodek Vrátna. Na sam szczyt można wyjechać 2 4-miejscowymi kolejkami krzesełkowymi i 8 wyciągami narciarskimi. Jazdę na nartach w Kubínskiej holi upiększy z pewnością niesamowity widok z kolejki. Piękniejszych widoków ze stoków na Słowacji nie znajdziesz.

Trzeci ośrodek narciarski Wielka Racza ma długość tras narciarskich podobną do dwóch poprzednich ośrodków. Oprócz tego tutaj znajduje się 6-miejscowa kolejka krzesełkowa kombinowana z 8-miejscowymi kolejkami linowymi. Ze względu na położenie ośrodek ten jest ulubiony wśród polskich i czeskich narciarzy.

W miejscowości Terchova polecamy noclegi w domkach na Słowacji Uhorčík, Ilčík i Rajnoha. Na sezon zimowy 2019/2020 przygotowaliśmy kilka korzystnych pakietów, z którymi otrzymasz zakwaterowanie, skipassy oraz wellness w super cenie, na przykład w pakiecie Ferie zimowe 2020.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *