Otwarcie firmy w Danii – o czym musi pamiętać początkujący przedsiębiorca?

Emigrujący do Danii Polacy mają możliwość założenia działalności gospodarczej w tym kraju. Działalność ta może przybierać różne formy – firmy jednoosobowej, spółki czy oddziału. O czym powinno się pamiętać przy zakładaniu duńskiej firmy? Poznaj porady!

Czy otwarcie firmy w Danii jest trudne?

Dania jest uznawana za kraj przyjazny dla przedsiębiorców. Własna dunska firma nie jest również trudna w założeniu, a formalności nakładane na właścicieli działalności nie są obciążające. Podatki w Danii są dość wysokie, lecz przejrzyste, co ułatwia ich rozliczanie.

Obecnie można zarejestrować działalność gospodarczą w Danii przez internet. Jest to możliwe na witrynie Erhvervsstyrelsen, czyli Duńskiej Agencji ds. Działalności Gospodarczej i Przedsiębiorstw.

W przypadku polskich obywateli, którzy chcą prowadzić działalność gospodarczą w Danii, należy też uzyskać certyfikat pobytowy obywatela, który jest przekazywany przez Urząd Regionalny.

Ile kosztuje założenie firmy w Danii?

Warto pamiętać o tym, że firma w Danii będzie wymagała na start pewnych nakładów finansowych.

Należy przygotować się na wydatki związane z wykonaniem niezbędnych tłumaczeń oraz innymi wydatkami na otwarcie działalności gospodarczej. Zwykle szacuje się, że jest to wydatek około 5 tysięcy złotych w przeliczeniu z korony.

Czy można łatwiej prowadzić firmę w Danii?

Na przedsiębiorcę posiadającego własną firmę w Danii nakładane są obowiązki jak księgowość, obliczanie podatków, przekazywanie składek.

Prostsze prowadzenie działalności możliwe jest dzięki skorzystaniu z usług biur rachunkowych. Zapewniają one fachową pomoc także dla obcokrajowców. Polacy mogą korzystać z pomocy polskojęzycznych biur rachunkowych.

Razem z dobrym biurem rachunkowym można prowadzić księgowość i rozliczać swoje podatki w Danii. Może oferować ono też wsparcie w zakładaniu biznesu oraz doradztwo biznesowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *