Podstawowa chemia samochodowa. Co kupić?

Lśniące czystością auto wymaga odpowiednich kosmetyków samochodowych. Co kupić? Sprawdź listę podstawowych produktów, które pomogą Ci w pielęgnacji Twojego pojazdu.

1. Mycie

Mycie jest najważniejszym procesem służącym do pielęgnacji samochodu. Pozwala na usunięcie z niego zanieczyszczeń i nadanie mu atrakcyjnego wyglądu. Jakie kosmetyki samochodowe warto zastosować do mycia auta?

Podstawowym produktem jest szampon do samochodu, który zawierają detergenty delikatne dla lakieru.

Do wyboru są dwa rodzaje szamponów do karoserii:
– Szampon bez wosku – zawiera wyłącznie środki myjące, polecany, gdy zamierza się dodatkowo woskować lakier,
– Szampon z woskiem – produkt typu 2 w 1, który myje i nabłyszcza karoserię.

Dodatkowo, aby mycie samochodu było skuteczniejsze, można zastosować także inne produkty, na przykład środki do mycia felg, mycia szyb.

2. Polerowanie

By karoseria lśniła, potrzebna jest chemia samochodowa hurtownia o właściwościach nabłyszczających. Specjalne woski nie tylko powodują, że samochód lśni, ale także maskują drobne rysy i inne niedoskonałości.

Do wyboru są różne rodzaje wosków – naturalne, syntetyczne, z dodatkową pastą ścierną, bezbarwne i kolorowe.

3. Wykańczanie

Aby auto wyglądało efektownie, w swoim zestawie kosmetyków samochodowych warto także umieścić dodatkowe produkty wykańczające powierzchnie.

W sprzedaży można znaleźć specjalne kosmetyki do plastików samochodowych, środki typu „niewidzialna wycieraczka”, które nadają szybom właściwości hydrofobowe, preparaty do kokpitu czy do polerowania reflektorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *