Poradnik: brama garażowa – jaka jest najlepsza?

Zakup właściwej bramy garażowej może nastręczać sporo problemów. Jaka brama garażowa będzie najlepsza? Przyglądamy się ofertom producentów i wyborom klientów.

Rodzaje bram garażowych

Brama wiodąca do garażu powinna być trwała, łatwa w obsłudze oraz bezpieczna. Dobra brama garażowa jaką wybrać?

– Brama segmentowa, sekcyjna – dzisiaj to jedna z najczęściej zamawianych bram. Składa się z elastycznie połączonych sekcji – segmentów, które podczas otwierania bramy zachodzą do jej wnętrza. Cechuje się łatwą obsługą i wysokim poziomem szczelności.
– Brama uchylna, płytowa – to rodzaj bramy składającej się z jednej płyty, która w trakcie otwierania wysuwa się w przód. Nie jest polecana przy małych podjazdach.
– Brama rolowana, roletowa – zwykle używana jako brama przemysłowa, ale także może być używana w garażach przydomowych. Ma postać rolety, która po otwarciu chowa się w kasecie.
– Brama rozwierana – tradycyjna brama z dwoma skrzydłami.

Jak wybrać bramę garażową?

To, jaka brama garażowa będzie najlepsza, jest zależne od wielu czynników, w tym od lokalizacji garażu, wysokości jego stropu oraz, oczywiście, budżetu klienta. Pod uwagę warto także wziąć inne kryteria, w tym możliwość montażu automatyki, energooszczędność bramy, jej estetykę.

Zatem, jaka brama garażowa najlepsza? Wielu klientów decyduje się dzisiaj na bramy segmentowe, które świetnie sprawdzają się też w garażach w bryle budynku. Gdy chodzi o niższe ceny, kupowane są bramy uchylne i rozwierane.

Więcej: dopasujrolety.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *