Pianki poliuretanowe są łatwe i tanie w produkcji. Bez problemu poddają się też dalszej obróbce z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn, takich jak maszyna do cięcia pianki poliuretanowej czy rozdrabniacz do granulatu pianki tapicerskiej. Są też bezpieczne dla człowieka i środowiska naturalnego.
Właściwości ekologiczne pianki poliuretanowej
Pianka poliuretanowe charakteryzuje się jednym z najniższych współczynników przewodzenia ciepła, co oznacza, że stanowi ona doskonałą ochronę budynku przed utratą ciepła. Materiały izolacyjne o niskim współczynniku przewodzenia ciepła zapewniają dobre samopoczucie (komfort termiczny), duże oszczędności (zmniejszona ilość energii niezbędnej do ogrzewania bądź klimatyzowania pomieszczeń) oraz ulgę dla środowiska (mniejsze zużycie energii = niższa emisja zanieczyszczeń). Podsumowując, pianka poliuretanowa podnosi sprawność energetyczną budynków i tym samym wpływa na ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Co więcej, zużytą piankę poliuretanową można wykorzystać ponownie. Możliwość recyklingu jest kolejną ważną zaletą eksploatacji pianek.
Pianka poliuretanowa – bezpieczna dla środowiska naturalnego
Pianka poliuretanowa należy do grupy produktów obojętnych dla środowiska. Nie posiada zapachu, nie pyli oraz nie wywołuje reakcji alergicznych – jest całkowicie nieszkodliwa dla człowieka. Ponadto, wykazuje ona wysoką odporność na warunki atmosferyczne, dzięki czemu nie sprzyja rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów, grzybów i pleśni.