Szafa na akta do małego biura

Zastanawiasz się, jak przechowywać dokumenty w małym biurze? Wybierz kompaktową metalową szafę aktową. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie szafy na akta?

Mała szafa na dokumenty – co wybrać?

Jeżeli szafa metalowa na dokumenty ma być zastosowana w małym biurze, w takiej sytuacji należy zawsze zwrócić uwagę na jej wymiary. Jeżeli będzie ona zbyt duża, wtedy może przeszkadzać w pracy. Gdy jednak będzie za mała, wtedy nie zmieści wszystkich dokumentów, jakie mają być w niej przechowywane.

Mała szafa na akta może mieć formę wysokiego, jednodrzwiowego słupka, ale również niskiej szafki dwudrzwiowej, która jednocześnie może służyć jako blat pod sprzęty biurowe, na przykład drukarkę.

Rodzaje szaf na akta

Wybierając szafy metalowe do biura, można zdecydować się na jeden z kilku modeli:
– Szafa na segregatory – wysokość jej półek jest odpowiednio dopasowana do wymiarów standardowego segregatora.
– Szafa kartotekowa – jest wyposażona w wysuwane szuflady, w których umieszcza się akta.
– Szafa na akta z sejfem – dodatkowy sejf pozwala na łatwe przechowywanie ważnych dokumentów i przedmiotów.

Drzwi w szafie na dokumenty – jakie są najlepsze?

W małym wnętrzu otwieranie standardowej szafy z rozwieranymi drzwiami może być kłopotliwe. Właśnie dlatego warto wziąć wtedy pod uwagę szafy metalowe wyposażone w drzwi przesuwne albo żaluzjowe, które po otwarciu nie zajmują miejsca.

Szafę metalową na dokumenty do małego biura można obecnie zakupić również online – szafa będzie wtedy dostarczona bezpośrednio pod adres klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *